دسترسی ارتش آمریکا به اولین سلاح لیزری پرقدرت

دسترسی ارتش آمریکا به اولین سلاح لیزری پرقدرت

سیاست شرق _ به نقل از ایسنا ، شرکت “ریتیون”(Raytheon) درست پس از گذشت یک سال از معرفی فناوری سلاح لیزری ضد پهپاد، اولین سلاح مجهز به این فناوری را به نیروی هوایی ایالات متحده تحویل داده است.

به گزارش انگجت این سلاح یک سیستم لیزری پرانرژی است که بر روی یک وسیله نقلیه زمینی کوچک نصب شده است و از حسگرهای الکترونوری یا مادون قرمز برای تشخیص و ردیابی پهپادها استفاده می‌کند. پس از آنکه این سلاح، پرواز یک پهپاد مشکوک را شناسایی و ردیابی می‌کند، فعالیت آن را با لیزر خود در فرآیندی که تنها چند ثانیه طول می‌کشد، خنثی و ساقط می‌کند.

“ریتیون” می‌گوید این سیستم می‌تواند قدرت مورد نیاز خود را از یک خروجی ۲۲۰ ولت استاندارد بگیرد و با هر بار شارژ، دهها موج لیزر را که تعداد دقیق آن ذکر نشده است، شلیک کند.

این سسیستم همچنین در صورت نیاز برای کار به مدت طولانی می‌تواند با یک ژنراتور جفت شود.

نیروی هوایی ارتش ایالات متحده آمریکا به تازگی این سیستم ضد پهپاد را دریافت کرده است و آن را برای یک سال استفاده آزمایشی در خارج از آمریکا مستقر خواهد کرد. این آزمایش به اپراتورها آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانند از این سیستم استفاده کنند و اینکه این سلاح چقدر در شرایط واقعی موثر است.

قاعدتا از این سلاح برای جلوگیری از جمع آوری اطلاعات هواپیماهای بدون سرنشین دشمن در پایگاه‌های نظامی و ساقط کردن پهپادهای مسلح استفاده می‌شود.

“روی آزودو” رئیس شرکت “ریتیون” می‌گوید: پنج سال پیش کمتر کسی نگران تهدید هواپیماهای بدون سرنشین بود. اما حالا همیشه در مورد تعدی و حملات پهپادها می‌شنویم. مشتریان ما این اتفاق را دیدند و از ما خواستند که یک سلاح ضد پهپاد درست کنیم و ما این کار را انجام دادیم. ما این کار را در کمتر از ۲۴ ماه انجام دادیم.

شرکت ریتیون سازنده موشک های  پاتریوت نیز می باشد

این سیستم دفاع هوایی  بنا به اعلام شرکت سازنده ، توانایی مقابله با موشک‌های بالستیک تاکتیکی، موشک‌های کروز، و هواگردهای دشمن را در تمامی شرایط آب و هوایی دارد ، با این حال طبق شواهد موجود این سیستم دفاعی نتوانست در زمان لازم کارایی صددرصدی در مقابل موشک های مهاجم در عربستان و اسرائیل از خود نشان دهد!

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *