گسترش اعتراضات جنسیتی در شیلی / هزاران زن نمایش «تو متجاوز هستی» را اجرا کردند

گسترش اعتراضات جنسیتی در شیلی / هزاران زن نمایش  «تو متجاوز هستی» را اجرا کردند

سیاست شرق _ به نقل از یورونیوز ، هزاران زن روز چهارشنبه در برابر استادیوم ملی سانتیاگو، پایتخت شیلی جمع شدند و پرفورمنس(  Performance  ) یا نمایش  « تو متجاوز هستی» را که اکنون به نمادی برای افشای خشونت علیه زنان در جهان بدل شده است، اجرا کردند.

زنان مشارکت کننده در این اجرای نمادین که اکنون شهرتی جهانی یافته است با لباس مشکی، چشم‌های بسته و شال قرمز، همه عوامل خشونت علیه زنان از جمله «دولت سرکوبگر» را محکوم کردند.

بر اساس برآوردهای رسانه‌های محلی، بین ۴ تا ۶ هزار نفر در این اجرا شرکت داشتند که دست کم چهار برابر تعداد مشارکت کنندگان در اجرای قبلی همین پرفورمنس  بود.

اکنون زنان در پاره ای از کشورها از این ابتکار هنری الهام گرفته اند و برای نمونه در پاریس، بارسلونا، بوگوتا و مکزیکوسیتی گروههایی از زنان آنرا به اجرا گذاشته‌اند.

بر اساس داده‌های کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب، خشونت علیه زنان دست کم باعث کشته شدن ۳۵۲۹ زن در ۲۵ کشور در سال ۲۰۱۸ شده است.

بحران فعلی اعتراضات در شیلی جایی که معترضان خواستار برابری اقتصادی بیشتری هستند از زمان آغاز در ماه اکتبر تاکنون به کشته شدن ۲۳ نفر و زخمی شدن ۵ هزار نفر انجامیده است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *