تشکر ترامپ از ایران بابت آزادی شهروند آمریکایی

تشکر ترامپ از ایران بابت آزادی شهروند آمریکایی

سیاست شرق _  دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ظهر شنبه به وقت محلی با انتشار پیامی در توئیتر از جمهوری اسلامی ایران بابت آزاد کردن یک شهروند آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران به زندان افتاده بود، تشکر کرد.

دونالد ترامپ در پیام توئیتری خود درباره آزادی این شهروند آمریکایی  نوشت: « وی که در زمان اوباما بازداشت شده بود (به رغم هدیه ۱۵۰ میلیارد دلاری او به ایران)، در دولت ترامپ به کشور بازگشت. از ایران بابت این مذاکره بسیار منصفانه تشکر می‌کنیم. دیدید که ما می‌توانیم با یکدیگر به توافق برسیم.»

امروز شنبه ۱۶ آذرماه با تصویب شورای‌عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی، «ژائو ونگ» شهروند آمریکایی که به‌جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود در مقابل دکتر مسعود سلیمانی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و یکی از دانشمندان برتر جهان در حوزه سلول‌های بنیادی که به‌ اتهام  دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت شده و ۱۵ ماه در آمریکا زندانی بود ،  آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

ساعاتی پیش یک مقام بلندپایه آمریکایی درباره تبادل دو زندانی ایرانی و آمریکایی که بامداد امروز شنبه صورت گرفت، به رویترز گفت: «آزادی زندانی آمریکایی نشانه‌ای از این است که ایران مایل به گفت‌وگو و بحث در مورد همه موضوعات است.»

منابع : توئیتر ، رویترز

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *