درگیری معترضان و نیروهای امنیتی در بیروت

لبنان؛

 درگیری معترضان و نیروهای امنیتی در بیروت

سیاست شرق _ به نقل از خبرگزاری فرانسه ، در ادامه ناآرامی‌های شب گذشته (شنبه) در لبنان، نیروهای امنیتی با استفاده از گاز اشک‌آور و شلیک گلوله‌های کائوچویی، سعی در متفرق نمودن تظاهرکنندگان داشتند ؛ معترضان هم بطور متقابل به سوی نیروهای پلیس سنگ پرتاب کردند.

در همین رابطه ، رایا الحسن، وزیر کشور لبنان، روز یک‌شنبه ۱۵ دسامبر، خواستار انجام «تحقیقات فوری و شفاف» درباره دلایل وقوع درگیری‌ها و مشخص شدن عاملان آن شد.

درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس، تنها دو روز مانده به تعیین نخست‌وزیر جدید در لبنان از سوی پارلمان صورت گرفت.

تظاهرکنندگان که در مرکز شهر بیروت، پایتخت لبنان تجمع کرده بودند، یک‌بار دیگر خواسته خود را مبنی بر برکناری تمامی مقام‌های کنونی و تشکیل یک دولت مستقل و تکنوکرات، تکرار کردند.

این دور از اعتراض‌ها زمانی به خشونت کشیده شد که افراد نقاب‌دار به معترضانی که در مرکز شهر بیروت بست نشسته بودند، حمله‌ور شدند.

گروهی از تظاهرکنندگان هم زمانی که قصد داشتند از مانع پلیس بر سر راه پارلمان عبور کنند، با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

یک عکاس خبرگزاری فرانسه، که در محل تظاهرات حضور داشت، گفته است تعدادی از ماموران امنیتی مجلس لبنان، با لباس مبدل، به سوی تظاهرکنندگان حمله کردند.

برخی منابع از انتقال ۳۶ مجروح به بیمارستان و درمان سرپایی ۵۴ تن دیگر گزارش دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیشتر مجروحان از افراد غیرنظامی بودند اما تعدادی از نیروهای امنیتی هم در جریان این درگیری زخمی شدند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *