شهادت سردار قاسم سلیمانی در عراق

شهادت سردار قاسم سلیمانی در عراق

سیاست شرق _ خودرو حامل  سردار  قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ،   در فرودگاه بغداد  توسط پهپادهای آمریکایی مورد حمله قرار گرفت، که در این حمله  سردار سلیمانی به شهادت رسید .

در این حمله که در سحرگاه امروز جمعه به خودرو حامل سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس  صورت گرفت ، به گفته سفیرجمهوری اسلامی  ایران در بغداد، به جز سردار سلیمانی ، یازده نفر دیگر نیز به شهادت رسیدند.

در همین رابطه ، پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تصریح کرده است که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور صادر کرده است.

واکنش‌دموکرات ها و جمهوری خواهان  به خبر شهادت سردار سلیمانی

در نخستین واکنش‌ها به خبر شهادت سردار سلیمانی  در عراق، کوری بوکر، سناتور ایالت نیوجرسی و از نامزدهای دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر امسال به شبکه سی‌ان‌ان گفت که از عواقب این رویداد نگران است چرا که از نظر او دولت آقای ترامپ استراتژی مشخصی برای مقابله با ایران و به طور جامع در زمینه سیاست خارجی ندارد.

آقای بوکر به سی‌ان‌ان گفت: “من به سیاست خارجی این رئیس جمهور (دونالد ترامپ) اطمینان ندارم و معتقدم که سیاست‌های او آمریکا را به انزوا کشانده است”.

در واکنشی دیگر  و درمقابل ، لیندسی گراهام، سناتور جمهورخواه در توییتر ضمن تشکر از دونالد ترامپ نوشته: “اگر ایران به رفتار و پرخاش‌های خود ادامه دهد باید منتظر پرداخت هزینه‌های سنگین‌تری از جمله نابودی پالایشگاه‌ها و مراکز نفتی خود باشد.”دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *