سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران؛ تمام سرنشینان هواپیما کشته شده‌اند/اعلام عزای عمومی

سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران؛ تمام سرنشینان هواپیما کشته شده‌اند/اعلام عزای عمومی

سیاست شرق _ پرواز شماره ۷۵۲- PS هواپیما مسافربری  اوکراینی در صبح چهارشنبه، با یک ساعت تأخیر از مقصد تهران انجام شد و لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه در حدود ساعت ۶:١٨ بامداد به وقت محلی سقوط کرد. سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران محل سقوط را صبا شهر از توابع استان تهران گزارش کرده است.

 پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس ایران گفت تمام سرنشینان این هواپیما در این حادثه کشته شده‌اند . مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر هم تایید کرد که بر اساس شواهد، احتمالی برای زنده بودن سرنشینان هواپیما وجود ندارد. تعداد کشته شدگان این سانحه بین ١٧۶  نفر گزارش شده بود.

خبرگزاری فارس نیز تعداد کشته شدگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی  را ١٧۶ گزارش و فهرست اسامی آنان را منتشر کرده است. براساس این فهرست، ١۴٧ تن از مسافران ایرانی، ١٢ تن شهروند افغانستان، ۴ نفر شهروند سوئد، ٢ نفر شهروند اوکراین و ٢ نفر شهروند کانادا بودند. این پرواز ٩ خدمه داشت. ٧٠ نفر از قربانیان مرد، ٨١ نفر زن، ١۵ نفر کودک و یک نفر نوزاد گزارش شده است.

در همین رابطه علی ربیعی در صفحه شخصی خود در توئیتر از اعلام عزای عمومی برای جان باختگان مراسم تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی در کرمان و همچنین سانحه هوایی خبر داد.

سخنگوی دولت نوشت: به همین مناسبت  از سوی هیات دولت روز پنجشنبه  نوزدهم دی ماه عزای عمومی اعلام گردید .

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *