سفیر بریتانیا در تجمع اعتراضی تهران بازداشت و آزاد شد

سفیر بریتانیا در تجمع اعتراضی تهران بازداشت و آزاد شد

سیاست شرق _ به نقل از یورو نیوز ،  سفیر بریتانیا در تهران در تجمع اعتراضی‌ مردم  در خصوص دلیل اعلام دیرهنگام سقوط هواپیمای وکراینی  مقابل دانشگاه امیرکبیر، برای ساعتی بازداشت و سپس آزاد شد. وزارت خارجه بریتانیا ساعتی پس از انتشار این خبر، این دستگیری را تایید کرد.

وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه خود بازداشت آقای مک‌ایر را بدون هیچ دلیل و توضیحی نقض آشکار قوانین بین‌المللی  اعلام کرده است.

در همین حال خبرگزاری تسنیم ، دلیل بازداشت راب مک ایر را «تحریک، ساماندهی و هدایت برخی اقدامات رادیکال و ساختارشکنانه مقابل دانشگاه امیرکبیر» عنوان کرده است.

به گزارش تسنیم ،  سفیر بریتانیا ساعاتی بعد «با وساطت وزارت خارجه آزاد شد.»

خبرگزاری فارس نیز به نقل از یک منبع مطلع نوشت: « برخی از حاضران در صحنه می‌گویند که آقای سفیر در حال تهیه عکس و فیلم از اتفاقات و حوادث تجمع امروز و گفتگو با معترضان بوده است.»

فارس همچنین گزارش داد : «مک‌ایر در بدو دستگیری صرفاً به زبان انگلیسی صحبت می‌کرده و از معرفی خود اجتناب کرده است. پس از خروج از محوطه اعتراضات به زبان فارسی خود را معرفی و سمت دیپلماتیک خود را عنوان کرده است.»

فارس می‌گوید که سفیر بریتانیا دلیل حضور خود در میان معترضان را ابراز همدردی با جان‌باختگان حادثه هواپیمایی عنوان کرده است.

لازم به توضیح است صدها نفر از مردم در اعتراض به اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که حامل حدود ۱۷۰ سرنشین بود و به مرگ آن انجامید ،  در مقابل دانشگاه امیر کبیر تجمع نمودند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *