استقبال رسمی رئیس جمهور اسلامی ایران  از امیر قطر 

استقبال رسمی رئیس جمهور اسلامی ایران  از امیر قطر

سیاست شرق _ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی امروز یکشنبه ۲۲ دی  ، به‌ طور رسمی از شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در مجموعه تاریخی ـ فرهنگی سعدآباد استقبال کرد.

در این مراسم پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، آقایان روحانی و شیخ تمیم از یگان تشریفات سان دیدند و سپس هیئت‌های عالی رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

در همین رابطه ،  رئیس‌جمهور اسلامی  ایران پس از دیدار خصوصی با امیر قطر ،  در نشست خبری مشترک خود با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، گفت: روابط دو کشور برادر، دوست و همسایه تاریخی و حسن همجواری بین ما برقرار بوده است.

آقای  روحانی در این زمینه همچنین تصریح کرد:” بعد از آنکه برخی کشورها تحریم‌هایی علیه قطر به وجود آوردند در کنار این کشور بودیم و در آینده هم خواهیم بود. در دیدار امروز تصمیمات مهمی برای توسعه مناسبات دو کشور اتخاذ کردیم.

در چند ماه آینده کمیسیون مشترک بین دو کشور تشکیل می‌شود. امیدواریم در کنار تشکیل کمیسیون مشترک، دو کشور در همکاری‌های تجاری، سرمایه‌گذاری و فناوری در همه زمینه‌ها به توافق برسند”.

رئیس جمهور ایران با اشاره به امنیت منطقه‌ای اظهار داشت:

“با توجه به اهمیت امنیت منطقه به ویژه امنیت راه‌های آبی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تصمیم گرفتیم رایزنی‌ها و همکاری‌های بیشتری برای امنیت کل منطقه داشته باشیم”.

در همین رابطه ، علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور با انتشار پستی در حساب توییتری خود از دیدار و مذاکرات خصوصی امیر قطر با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی خبر داد. او ذیل این پست نوشته است:

امیر قطر که بعد از ظهر امروز برای یک سفر رسمی در راس یک هیات بلند پایه به تهران آمده، پس از مراسم رسمی استقبال بلافاصله وارد مذاکرات خصوصی با رئیس جمهور شد.”

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *