نانسی پلوسی ، دادستان های پروسه استیضاح ترامپ را مشخص نمود

نانسی پلوسی ، دادستان های پروسه استیضاح ترامپ را مشخص نمود

سیاست شرق _ به نقل از یورونیوز ، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه اسامی ۷ تن از نمایندگان پیشنهادی خود را برای انتخاب به عنوان دادستان‌های پروسۀ استیضاح دونالد ترامپ معروف به «مدیران استیضاح» اعلام کرد.

قرار است در ادامۀ روز، نمایندگان مجلس رای موافق یا مخالف خود را در قبال پیشنهادات خانم پلوسی اعلام کنند.

این افراد عبارتند از: آدام شیف، نمایندۀ دموکرات کالیفرنیا و رئیس کمیتۀ اطلاعات این مجلس که سال گذشته وظیفۀ انجام تحقیقات رسمی دربارۀ ضرورت استیضاح دونالد ترامپ و استماع شهادت افراد مرتبط با این پرونده را برعهده داشت.

جری نادلر، رئیس کمیتۀ قضایی مجلس نمایندگان که پس از پایان تحقیقات در کمیتۀ اطلاعات و جمع‌آوری ادلۀ کافی برای استیضاح آقای ترامپ، مسئولیت تهیۀ پیش‌نویس طرح دو ماده‌ای استیضاح و تصویب آن را عهده دار بود.

همچنین پنج نماینده جمهوری‌خواه به نام‌های حکیم جفریس، جانسون کرو، وال دمینگ، زوئه لوفگرن و سیلویا گارسیا.

خانم لوفگرن از جمله نمایندگانی است که در رسیدگی به پروندۀ استیضاح بیل کلینتون و ریچارد نیکسون، رؤسای جمهور پیشین این کشور نیز مشارکت داشته است.

بنا به گفتۀ نانسی پلوسی، او در دوران استیضاح ریچارد نیکسون، کارمند کمیته قضایی مجلس نمایندگان و در دوران استیضاح بیل کلینتون عضو کمیته قضایی و اکنون برای استیضاح دونالد ترامپ یکی از «مدیران استیضاح» این پرونده است.

واکنش کاخ سفید

استفانی گریشهام، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «معرفی این افراد به عنوان مدیران استیضاح چیزی را تغییر نمی‌دهد. رئیس جمهور ترامپ کار اشتباهی انجام نداده است. او مشتاقانه منتظر است تا این پروسۀ حقوقی در سنا آغاز شود. پروسه‌ای که در چهارچوب آن نانسی پلوسی و دموکرات‌های مجلس نمایندگان به دنبال حذف او هستند. آقای ترامپ انتظار دارد که کاملا تبرئه شود.»

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *