تعداد هیأت های حل اختلاف کارگری و کارفرمایی در خوزستان افزایش یافت

تعداد  هیأت های حل اختلاف کارگری و کارفرمایی در خوزستان افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، گفت: با هدف کاهش فرآیند رسیدگی به پرونده های کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف و هیأت های تشخیص در اهواز، ۵ هیأت حل اختلاف جدید تشکیل و اعضاء آن معرفی شدند.

سیاست شرق _ ارسلان غمگین امروز چهارشنبه دوم بهمن ماه در خصوص این خبر گفت: در آبان‌ماه سال جاری در نشستی که با جامعه کارگری و کارفرمایی داشتیم قول دادیم که تعداد هیأت های حل اختلاف را به منظور بهبود روند رسیدگی به پرونده ها، افزایش دهیم.

به نقل از ایلنا ،  وی افزود: به همین منظور و در راستای تسهیل، کاهش مدت زمان و افزایش کیفی رسیدگی به دعاوی بین کارگر و کارفرما، ۵ هیأت حل اختلاف به هیأت های حل اختلاف اهواز افزوده شد.

غمگین ادامه داد: در اولین گام ۵ هیأت اختلاف با افراد توانمند را راه اندازی کردیم و در گام دوم بیش از ۵ هیأت تشخیص نیز برای سرعت بخشیدن به روند دادرسی ها ایجاد خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۶ هیأت تشخیص و ۲۶ هیأت حل اختلاف در خوزستان در حال رسیدگی به پرونده های دعاوی کارگران و کارفرمایان هستند، تصریح کرد: اداره شرق اهواز ۶ هیأت حل اختلاف و ۷ هیأت تشخیص و اداره غرب اهواز نیز ۳ هیأت حل اختلاف و ۵ هیأت تشخیص دارد که از این ۵ هیأت حل اختلاف جدید ۲ هیأت به اداره غرب و ۳ هیأت به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرق اهواز اضافه می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، ۲۶ هزار و ۲۶۴ دادخواست در هیأت های حل اختلاف استان خوزستان به ثبت رسیده است، عنوان کرد: از این تعداد ۷ هزار و ۵۰۳ دادخواست در اداره شرق اهواز و ۵ هزار دادخواست در اداره غرب اهواز ثبت شده و در حال رسیدگی است.

غمگین در خصوص اثر گذاری این هیئت های اضافه شده به مجموعه رسیدگی به پرونده های دعاوی کارگران و کارفرمایان، تاکید کرد: مدت زمان رسیدگی به دادخواست ها در حال حاضر ۳ ماه است که با اضافه شدن این ۵ هیأت حل اختلاف این مدت زمان به ۴۵ روز کاهش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *