در پایان راه ، به عقب نیز بنگریم!

در پایان راه ، به عقب نیز بنگریم!

سیاست شرق _ محسن بهداروند مرداسی ؛

گاهی اتفاقات و تغییر معادلات اجتماعی ، از انتخاب ما آغاز و به نتایجی درخشان و گاها تاسفبار منتهی میشود. بی شک استان خوزستان ثروتمند ترین استان ایران ، اما بر روی ریل مشکلاتی انبوه سوار و با سرعتی حداقلی در مسیری پرتلاطم در حال حرکت است .
به همین علت در دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی فکر میکردیم که به شایسته ترین داوطلبان رای داده ایم ، ولی همچنان مشکلات زیادی گریبانگیر شهرها و استان ماست . یا پاره ای از مشکلات قبلی حل نشده و یا مشکلات دیگری نیز به مشکلات قبلی اضافه شده است!
نمایندگانی که وعده های زیادی به مردم داده بودند ، ولی  نتوانستند به تمامی وعده های خود عمل نمایند‌ ، در حالی که از اعتماد عموم مردم و حتی مسائل قومی ، تمام و کمال بهره جستند.
اما اکنون در این تفکریم که ، کجای کار اشتباه کردیم و یا شاید هم چرا اشتباه انتخاب نمودیم ؟
به نظر می رسد برای بهبود معیشت مردم ، توجه به کرامت انسانی ، رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی ، در امر انتخابات به یک سونامی و تغییر اساسی نیازمندیم ، البته نه فقط با تغییر اسامی نمایندگانی که فقط حرف ها و وعده هایی زیبا و شیرین به مردم عرضه می کنند‌.ما خود نیز به تغییر در اندیشه و حتی بهبود ایده ها و یا نظرات خود نیازمندیم.ما گاهی دچار اشتباه شدیم و شاید هم ما را دچار اشتباه نمودند!
شاید نمایندگان ما می توانستند در این ۴ سال گذشته ، مرهمی بر زخم های این مردم رنج کشیده بگذارند و دردهای به ظاهر بی درمان شهر و استانم را درمان و یا بهبود ببخشند ، ولی افسوس که به نظر می رسد چندان در مسیر آبادانی و منافع عمومی قرار نداشتند و یا خود را کمتر صرف همه کسانی نمودند که رای آنها برایشان مهم بود.
به نظر می رسد آنها حتی نظارت چندانی به عملکرد مدیران ضعیف شهر و استانم نیز نداشتند تا بهبودی مستمر را در شهرها و روستاهایمان  شاهد باشیم . و حالا  در دالان تاریک مشکلات مختلف ، حرکتی کورمال کورمال را تجربه می کنیم  و با  رسیدن به ایستگاه انتخابات ، شاید سکان را به دست کسانی بگذاریم که مجددا و بعد از چهار سال ، چون امروز  افسوس بخوریم ! ؛ فرقی نمی کند که با دست چپ بنویسیم و یا دست راستمان را به حرکت درآوریم ، بهتر آن است که به عقب نیز بنگریم ، تامل کنیم و سپس انتخابی درست صورت دهیم ؛ انتخابی فارغ از هر نوع قبیله گرایی و تعصب !

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *