• ۞ امروز جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳:۱۱
 • سخنگوی وزارت امور خارجه :به علت تاخیر در صدور ویزا ، در نشست جده شرکت نکردیم

  سخنگوی وزارت امور خارجه :به علت تاخیر در صدور ویزا ، در نشست جده شرکت نکردیم

  به گزارش خبرگزاری سیاست شرق ، درحالیکه روز یکشنبه اعلام شد عربستان برای شرکت هیات ایرانی در نشست جده ویزا صادر نکرده است ،  روز دوشنبه ۳ فوریه (۱۴ بهمن) سخنگوی وزارت امور خارجه  گفت که حوالی نیمه شب به این وزارتخانه پیام داده‌اند که ویزای هیات ایرانی می‌تواند صادر شود. با این حال تهران تاکید کرد که هیچ امکانی برای حضور هیات ایرانی در جلسه جده وجود ندارد.

  نشست سازمان همکاری اسلامی در سطح وزیران خارجه صبح روز دوشنبه در مقر دبیرخانه این سازمان در جده برگزار و  طرح اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای صلح خاورمیانه در آن  بررسی شد.

  وزرات خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه پس از آنکه برای هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست حسین جابری انصاری، معاون این وزارتخانه ویزا صادر نشد در بیانیه‌ای اعلام کرد که با این اقدام «شایستگی عربستان برای ادامه میزبانی مقر سازمان همکاری اسلامی مورد تردید جدی قرار گرفته است.» تهران تاکید کرد که با ارسال یادداشتی اعتراض رسمی خود را به دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی‌ ارسال کرده است.

  با این حال سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه  صبح دوشنبه در توئیتی نوشت : «پیرو کارشکنی دولت سعودی برای شرکت هیات ایرانی در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در جده و واکنش ایران، حوالی نیمه شب گذشته پیام دادند که ویزای هیات ایرانی می تواند صادر شود که عملا هیچ امکانی برای حضور هیات ایرانی در جلسه صبح امروز در جده وجود نداشت.

   به نقل از رای الیوم، ریاض المالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین بیان کرد که سازمان همکاری اسلامی در نشست امروز خود با معامله آمریکایی-اسرائیلی قرن با اجماع مخالفت کرده است.

  از سوی دیگر شبکه المیادین هم گزارش داد که سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای مخالفت خود را با طرح صلح ترامپ در خاورمیانه موسوم به معامله قرن اعلام کرده است.

  گفتنی است که روز دوشنبه در شهر جده عربستان نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در سطح وزیران خارجه درباره معامله قرن برگزار شد.

  انتهای پیام

  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *