نماینده ویژه پوتین: اجرای طرح به اصطلاح صلح آمریکا امکان پذیر نیست

نماینده ویژه پوتین: اجرای طرح به اصطلاح صلح آمریکا امکان پذیر نیست

الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین گفت که اجرای طرح به اصطلاح صلح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امکان پذیر نیست

به گزارش سیاست شرق به نقل از آناتولی ، محمود عباس رئیس دولت فلسطین با الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در کاخ ریاست جمهوری در شهر رام الله واقع در کرانه باختری دیدار و گفتگو کرد.

الکساندر لاورنتیف در این دیدار گفت: اجرای طرح به اصطلاح صلح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امکان پذیر نیست. روسیه با اجرای قوانین بین المللی به راه حل دو کشور متعهد است.

عباس نیز در این دیدار ضمن رد طرح به اصطلاح صلح آمریکا گفت: طرح ترامپ از طرف کشورهای عربی و اسلامی به این دلیل که نقض کلیه تصمیمات مشروعیت و حقوق بین الملل و مبانی روند سیاسی با هدف ایجاد یک کشور مستقل فلسطین با پایتخت قدس شرقی در مرزهای سال ۱۹۶۷ است٬ رد شد.

عباس با یادآوری حمایت روسیه از مسئله فلسطین گفت: از موضع مسکو که نشان دهنده تعهد این کشور به مقررات بین المللی است، قدردانی می کنیم.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح به اصطلاح «صلح خاورمیانه» رونمایی کرد و شهر قدس را پایتخت این کشور خواند. نتانیاهو نیز این طرح را «دستاوردی بزرگ و تاریخی» برای اسرائیل عنوان کرد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *