ثبت رکورد جدید ترکیه در حوزه گردشگری/بیش از ۳۹میلیارد دلار درآمد در ۲۰۱۹

ثبت رکورد جدید ترکیه در حوزه گردشگری/بیش از ۳۹میلیارد دلار درآمد در ۲۰۱۹

به گزارش سیاست شرق به نقل از آناتولی ، به گزارش مرکز آمار ترکیه، طی سه سال گذشته با افزایش تعداد گردشگران و درآمدهای حاصل از آن رکورد جدیدی در تاریخ کشور به ثبت رسید.

براساس این گزارش، درآمد حاصل از صنعت گردشگری ترکیه در ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۷ درصد افزایش یافت.

درآمد کل گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۵ میلادی که میزبان ۴۱ میلیون ۶۱۸ هزار گردشگر بود، به حدود ۳۱ میلیارد ۴۶۵ میلیون دلار رسید.

تعداد گردشگران ترکیه در سال ۲۰۱۶ به دلیل حملات تروریستی، تنش در روابط با روسیه و کشورهای همسایه به ۳۱ میلیون و ۳۶۵ هزار نفر و درآمد حاصل از آن به ۲۲ میلیارد و ۱۰۷ میلیون دلار کاهش یافت.

ترکیه در سال ۲۰۱۷ با میزبانی از ۳۸ میلیون و ۶۲۰ هزار گردشگر، در آمدی معادل ۲۶ میلیارد و ۲۸۳ میلیون دلار کسب کرد.

در سال ۲۰۱۸ نیز ۴۵ میلیون ۶۲۸ هزار گردشگر از ترکیه بازدید کردند و این درآمدی معادل ۲۹ میلیارد و ۵۱۲ میلیون دلار برای کشور در پی داشت.

سال گذشته نیز ۵۱ میلیون و ۸۶۰ هزار گردشگر از ترکیه بازدید کردند. در سال ۲۰۱۹ میلادی درآمد ترکیه در این حوزه به ۳۴ میلیارد ۵۲۰ میلیون دلار رسید.

بدین ترتیب درآمد گردشگری ترکیه در ۲۰۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی ۹٫۷۱ درصد افزایش و در مقایسه با ۲۰۱۸ نیز ۱۷ درصد ارتقا یافت.

بیرول آکمان رئیس انجمن آژانس های گردشگری منطفه آناتولی به خبرنگار آناتولی گفت:

«سیاست‌ها و تبلیغات ما برای برای توسعه گردشگری نقش بسیار مثبتی در دستاوردهای اخیر داشت. هدف جذب ۵۱ میلیون گردشگر و ۳۴ میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال ۲۰۱۹ بود که محقق شد.

هدف ما در سال ۲۰۲۰ جذب ۵۸ میلیون گردشگر و کسب ۴۰ میلیارد دلار درآمد است.یقین دارم که به این اهداف نیز دست خواهیم یافت و یکی از پنج کشور برتر در صنعت گردشگری خواهیم بود».

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *