شانزدهمین همایش علمی زرتشتیان در یک نگاه

شانزدهمین همایش علمی زرتشتیان در یک نگاه

سیاست شرق _  کانون دانشجویان زرتشتی روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۸ خورشیدی میزبان شانزدهمین همایش علمی زرتشتیان سراسر کشور با شعار «چتر، چرخش روشن تفکر» بود.

به نقل از تارنمای زرتشتیان ایران ، پس از  ۱۵ سال همایش علمی تا اکنون، موضوع بخش اصلی نوشتار، «پژوهش­‌هایی در راستای پیشرفت جامعه زرتشتی»، محوریت یافته است.  کانون دانشجویان زرتشتی امسال برای اولین بار، با رویکردی متفاوت در زمینه­‌های علمی روز و دغدغه­‌آفرین ایران و جهان سخنرانی‌هایی با محوریت محیط زیست و هوش مصنوعی برگزار کرد. نمایشگاه گذری در علم، مسابقه هوش‌آزمایی نبوغ، ارائه‌های اصلی و جنبی بخش نوشتار، مناظره و سمینارهای علمی گوشه‌ه­ای از برنامه­‌های این همایش بود.

همچنین نمایشگاه ابداعات و اختراعات که هر ساله همزمان با همایش علمی برگزار می‌شود، این بار با رویکردی متفاوت و نامی نوین (نمایشگاه گذری در علم) و با هدف آشنایی هرچه بهینه­‌تر سازمان زرتشتی با جهان گسترده علوم و به صورت تعاملی در تالار خسروی برپا شد، این نمایشگاه شامل بخش‌های جدید و متنوعی مانند گذرگاه اختراعات شاخص، دفترچه استارتاپی، science center، کلاس­‌های دانش آموزی پایه­‌های هفتم تا نهم و…. بود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *