وزیر دادگستری آمریکا: توییت‌های ترامپ کار ما را ناممکن کرده است

وزیر دادگستری آمریکا: توییت‌های ترامپ کار ما را ناممکن کرده است

سیاست شرق _ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در روزهای گذشته چند بار آشکارا در کار وزارت دادگستری کشور دخالت کرده است. اکنون وزیر دادگستری آمریکا واکنش نشان داده و گفته است، توییت‌های رئیس‌‌جمهور انجام وظیفه را “غیرممکن” می‌کند.

به نقل از دویچه وله آلمان ، ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا در گذشته به ندرت به خاطر مواضع قاطعانه و مخالفت‌هایش با ترامپ خبرساز بوده است. او یکی از اعضای وفادار و متحدان نزیک ترامپ در کابینه دولت محسوب می‌شود.

اکنون اما به نظر می‌رسد که کاسه صبر وزیر دادگستری آمریکا لبریز شده است. او از دونالد ترامپ خواست که از مداخله در رسیدگی به پرونده‌های جاری از طریق انتشار پیام‌های توییتری خودداری کند.

ویلیام بار در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی تصریح کرد که ترامپ با توییت کردن او را “تضعیف” کرده و انجام وظیفه را برای او “غیرممکن” می‌سازد.

وزیر دادگستری آمریکا افزود: «گمان می‌کنم وقت آن رسیده که توییت‌ها درباره پرونده‌های جاری در وزارت دادگستری پایان یابد».

انتقادهای ویلیام بار از ترامپ در حالی مطرح می‌شود که بحث‌های شدیدی به ویژه در رسانه‌ها در مورد عملکرد وزارت دادگستری در رسیدگی به پرونده راجر استون، مشاور محکوم‌شده سابق ترامپ جریان دارد.

ترامپ در واکنش به توصیه دادستان‌های فدرال به صدور هفت تا نه سال حبس برای استون پیامی در توییتر منتشر کرده و آن را “غیرمنصفانه” خوانده بود.

ویلیام بار متهم است که در برابر فشار ترامپ در مورد این پرونده تسلیم شده است. وزارت دادگستری آمریکا پس از واکنش ترامپ اعلام کرده بود که قصد دارد، برای کاهش مجازات حبس راجر استون درخواست دهد.

علیرغم این ویلیام بار اکنون در مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی تأکید کرده: «رئیس جمهور هرگز از من نخواست که در یک پرونده جرم دخالت کنم».

وزیر دادگستری آمریکا افزود که هیچ کس نمی‌تواند او را به ترس بیاندازد و در تصمیم او اعمال نفوذ کند، چه کنگره، چه روزنامه‌ها و نه حتی رئیس جمهور ایالات متحده.

راجر استون، یکی از مشاوران پیشین ترامپ در ماه نوامبر به خاطر مانع تراشی در تحقیقات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا محکوم شده بود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *