نشست بررسی و تشریح مشکلات و مسائل پسماندهای مرتبط با کوویدو_۱۹ در مرکز بهداشت غرب اهوازبرگزار شد

نشست بررسی و تشریح مشکلات و مسائل پسماندهای مرتبط با کوویدو_۱۹ در مرکز بهداشت غرب اهواز برگزار شد

سیاست شرق _ در نشستی اختصاصی ، مسائل و جوانب مختلف دفع پسماندهای بیمارستانی مرتبط با کووید_ ۱۹(کرونا ویروس) در مرکز بهداشت غرب اهواز بررسی و تشریح شد.

 نشستی ویژه با اولویت دفع پسماندهای بیمارستانی پیرامون بیماری کووید ۱۹ (کرونا ویروس) جهت ساماندهی این فرایند در بیمارستانهای تحت پوشش با حضور دکتر مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز،مدیران بیمارستانها، کارشناسان بهداشت محیط بیمارستان ها،رئیس سازمان پسماند شهرداری اهواز ، کارشناس مسئول بهداشت محیط و کارشناس فرایند بیمارستان مرکز بهداشت غرب اهواز  در دفترمدیریت این مرکز برگزار گردید.
در این نشست دکتر مهرداد شریفی ضمن بیان ضوابط و قوانین مرتب با دفع پسماندهای بیمارستانی از مشکلات و نواقص موجود در این فرایند ابراز گلایه مندی نموده و خواستار رفع هر چه سریعتر این مشکلات شد .

وی با بیان خطرات پسماندهای بیمارستانی بویژه پسماندهای بخشهای عفونی و علی الخصوص پسماندهای حاصل از بستری بیماران کووید ۱۹، نگهداری مناسب  در محل تولید این پسماندها و بی خطر سازی آنها را بسیار پر اهمیت دانسته و نظارت دقیق بر این امر را از وظایف ذاتی کارشناسان بهداشت محیط بیمارستان دانست و رعایت دستورالعمل ها را از ضروریات خواند .
رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز اظهار داشت: ما به عنوان متولیان سلامت مردم هیچگونه ملاحظه کاری را نپذیرفته و  در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخوردها و اقدامات قانونی در دستور کار قرار خواهیم داد .

شریفی ادامه داد : سازمان پسماند شهرداری اهواز به عنوان متولی جمع آوری پسماندهای بیمارستانی موظف به جمع آوری مناسب و استاندارد و دفع بهداشتی پسماندهای بیمارستانی بوده و نظارت بر جمع آوری ، انتقال ایمن و دفن بهداشتی را از وظایف این سازمان دانسته و خواستار برخورد با متخلفین در این حوزه شد .
دکتر شریفی همچنین افزود: اخیرا مواردی از تخلف در دفع نهایی پسماندهای بیمارستانی مشاهده گردیده که پروندهای قضایی در این راستا جهت متخلفان امر تشکیل گردیده است .

 سپس مهندس قنواتی رئیس سازمان پسماند شهرداری برخی از مشکلات موجود در بخش امحاء و بی خطر سازی و همچنین معضلات موجود در سایت صفیره بیان و آمادگی خود را در جهت رفع این مشکلات اعلام نمود . وی از تمامی بیمارستانها خواست همکاری لازم را با سازمان پسماند در اجرای صحیح این فرایند  داشته باشند .

در ادامه مدیران و نمایندگان بیمارستانها نسبت به وضعیت کنونی تولید پسماند و نحوه بی خطرسازی و دفع آنها نکاتی بیان نمودند.
در پایان دکتر شریفی ضمن تشکر از تمامی خدمت رسانان در حوزه سلامت خواستار رعایت تمام ضوابط بهداشتی  در تمام حوزه های بیمارستانی از جمله پسماند ، تصفیه خانه فاضلاب ، آشپزخانه ، تجهیزات حفاطت فردی ، وسایل و تجهیزات گندزدایی و ضدعفونی و …توسط کادر بیمارستانی شد و خاطر نشان کرد: تحقق شعار کرنا را شکست میدهیم علاوه بر رعایت اطول حفاظت فرد و خودقرنطینگی نیازمند همکاری بین بخشی  قوی و انجام  درست وظایف ذاتی سازمانهادر این خصوصی است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *