اقدام جدی مسئولین شهرستان لالی جهت مقابله با کرونا / از مسافرت غیر ضروری به لالی خودداری کنید ! 

اقدام جدی مسئولین شهرستان لالی جهت مقابله با کرونا / از مسافرت غیر ضروری به لالی خودداری کنید !

سیاست شرق _ شهرستان لالی از مناطق شمال استان خوزستان است که از مناظر طبیعی زیبایی برخوردار و در ایام عید ، شاهد حضور بیشمار مردم سایر نقاط استان و کشور است.
با این حال ، شیوع ویروس کرونا  و افزایش شمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از آن ؛ موجب گردید که شورای تامین این شهرستان ،  اقداماتی جدی را در جهت حفظ سلامتی شهروندان و عشایر مناطق اطراف آن صورت دهد.

ممنوعیت ورود مسافران و گردشگران و همچنین جلوگیری از هر نوع تجمعی ( عزاداری ،جشن و …) ، مصوبه مهم شورای تامین شهرستان لالی  بود که با استقبال مردم نیز مواجه گردید.
در همین رابطه سه محور ورودی شهرستان لالی از سمت مسجدسلیمان ، اندیکا و دزفول تحت کنترل جدی نیروی انتظامی ، سپاه  و بسیج قرار گرفت تا از ورود مسافران غیر ضرور  و گردشگران به این منطقه ممانعت به عمل آورند. مصوبه ای که طبق آن از ورود افراد جهت شرکت در مراسم عزاداری و عروسی نیز جلوگیری خواهد شد.
البته در این مبادی ، از ساکنین شهرستان لالی ، توسط کارشناس مرکز بهداشت تست تب سنجی انجام و در صورت تایید ، اجازه ورود به شهر داده خواهد شد.
ورای اقدام شورای تامین ، درخواست مردم این شهرستان قرار داشت که با توجه به بافت عشایری مناطق اطراف لالی ، از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند از شیوع ویروس کرونا در این منطقه تاحدود زیادی جلوگیری و از تبعات تاسف باری که می تواند داشته باشد ، ممانعت به عمل آورد .

آنچه که در این مورد قابل توجه می باشد ، نظارت ۲۴ ساعته و شبانه روزی در مبادی ورودی شهرستان لالی  است که به طور دقیق در حال جریان می باشد و از ورود مسافرانی که جهت کارهای غیر ضروری (سیاحتی ، زیارتی ، شرکت در مراسم  عزاداری و … ) ممانعت به عمل می آید تا سلامتی مردم منطقه را بیش از پیش محافظت نمایند.

در همین رابطه از ساکنین شهرستان لالی نیز درخواست شده ، مراسم تشییع بستگان خود را با حداقل افراد ممکن و حداکثر با حضور  بستگان درجه یک برگزار و از برگزاری تجمعات در این رابطه خودداری نمایند.

اقدامی که با زحمات نیروی انتظامی ، سپاه ،  بسیج و بهداشت شهرستان و همچنین برنامه ریزی و جدیت شورای تامین و فرمانداری لالی در کنار همکاری سایر هموطنان ، می تواند مردم منطقه را از عوارض مرگبار بیماری کووید_۱۹ در امان نگه دارد.
با این وجود آنچه که می تواند این اقدام را به نتایج بهتری رهنمون نماید ، اطلاع رسانی مناسب و گسترده در رسانه های مختلف و حتی شبکه استانی به مسافران و میهمانانی است که قصد مسافرت به شهرستان لالی را دارند تا حتی المقدور به این شهرستان مسافرت ننمایند و موجب بروز مشکلاتی در این رابطه برای آنان  نگردد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *