جولان کرونا در شهر و انجام وظیفه بدون ماسک !

جولان کرونادر شهر و انجام وظیفه بدون ماسک !

سیاست شرق _ وجود نظم ، آرامش ، انضباط اجتماعی و  امنیت ؛ از ابتدایی ترین نیازهای هر جامعه ای برای رشد و توسعه می باشد که توسط سازمان های مسئول ، می بایست برقرار و حفظ شود. با این حال توجه به حفظ سلامتی و روحیه کارکردی نفرات  آنها،  از اهمیت بسیاری برخوردار و بازخورد مناسب و حداکثری برای هر جامعه و سیستمی خواهد داشت.

با این وجود ، شیوع ویروس کرونا در جهان و تبعات زیانبار آن برای کشور ما ، موجب گردید که مسئولین دستگاههای مختلف ، تدابیر و تمهیداتی  را جهت کنترل و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته و به مرحله عمل برسانند.
در این بین منع رفت و آمد خودروها در مناطقی از شهرها و در نتیجه کاهش حضور و تجمع مردم ، از جمله اقدامات درستی بوده که در نظر گرفته و  پلیس راهور نیز در این خصوص اقدامات جدی را انجام داده است.
آنچه در این بین در  خیابان ها و چهار راه ها گاها  مشاهده می شود ، وجود نیروهای یگان های انتظامی است که طی ساعاتی طولانی و بدون داشتن ماسک در حال انجام وظیفه خود و خدمت رسانی به مردم هستند‌.
حضور مستمر نیروهای پلیس در خیابان ها و رفت و آمد عابرین از یکسو و همچنین صحبت های طولانی با رانندگان ، در کنار عدم برخورداری  آنها از ماسک محافظ ،  می تواند موجب تسریع در  آلودگی آنها به ویروس کرونا و خطرات بعدی برای همکاران و همچنین خانواده های آنها گردد.

لذا ضروری خواهد بود که یگان های انتظامی مربوطه ،  نسبت به در اختیار گذاشتن دستکش و ماسک محافظ به آنها به تعداد لازم ، حساسیت کافی داشته و بر استفاده آنها ، کنترل داشته باشند تا از احتمال ابتلای آنها به ویروس کرونا و تبعات زیانبار بعدی آن ، ممانعت به عمل آورند.

بدون شک مراقبت و حفظ سلامتی نیروهای نظامی و انتظامی ، تاثیر و بازخورد مثبتی در عملکرد آنها و در نتیجه امنیت و آرامش موجود در جامعه خواهد داشت ‌.کسانی که حتی صرف بودن و دیده شدنشان برای شهروندان ، مایه آرامش و احساس امنیت خواهد بود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *