درخواست کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل جهت کاهش و تعلیق تحریم ها علیه ایران

درخواست کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل جهت کاهش و تعلیق تحریم ها علیه ایران

سیاست شرق _ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار ارزیابی مجدد در مورد تحریم‌های اعمال شده بر کشورهایی مانند ایران که با ویروس کرونا مواجهه هستند، شد.

میشل باشلت در بیانیه‌ای اعلام کرد:

در این زمان مهم ، هم به دلایل بهداشتی و هم برای حمایت از حقوق و زندگی میلیون‌ها انسان در این کشورها، تحریم‌های اعمال شده باید کاهش و به حالت تعلیق درآید.معافیت‌های بشردوستانه علیه تحریم‌ها باید تأثیر گسترده و عملی بر ارائه تجهیزات اساسی پزشکی داشته باشند.

دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در نامه‌ای به کشورهای گروه ۲۰ بر ضرورت رفع تحریم‌ها علیه کشورهای مختلف در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تأکید کرده است.

در همین رابطه و به نقل از ایرنا ، پس از انتشار مصاحبه اختصاصی محمد جواد ظریف با روزنامه فولیا سان پائولو، برخی از رسانه های برزیلی نسبت به موضوع تحریم ها در شرایط مبارزه ایران با بیماری کرونا واکنش نشان دادند.

نشریه جنبش انقلابی کارگران با مقاله‌ای با عنوان “تحریم ها علیه ایران را لغو کنید” می نویسد: تحریم ها جدید نیستند اما در وسط فاجعه کرونا، تحریم‌ها موجب بروز فاجعه انسانی در کشوری مانند ایران می شود. سوسیالیستها در آمریکا باید قویا آن را محکوم کرده و لغو فوری تحریم ها را خواستار شوند.

موسسه تحقیقاتی Unisinos شهر سان لئوپولد در مقاله‌ای با عنوان ایالات متحده آمریکا تحریم‌ها را علیه ایران لغو کند، می نویسد: خبر غیر قابل باور بود که وزارت امورخارجه آمریکا سه شنبه گذشته اقدامات جدیدی را برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران اعلام کرد. در حالی که این کشور از تبعات بسیار بد شیوع ویروس کرونا رنج می‌برد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *