پیکر”البرز زارعی”، جوان فداکار در اطفاء آتش سوزی جنگل های زاگرس، امروز تشییع خواهد شد

پیکر البزر زارعی، جوان فداکاری که در اطفای آتش سوزی جنگل‌های دیل گچساران جان باخت، ظهر امروز شنبه ۳۱ خرداد ماه در گچساران تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

البزر زارعی کوهنورد و عضو سبزگامان طبیعت گچساران

به گزارش سیاست شرق، پیکر البرز زارعی، کوهنوردی که در اطفای آتش سوزی جنگل‌های دیل گچساران جان باخت،از اصفهان به یاسوج منتقل شد.

به نقل از ایسنا، در مراسم استقبال از پیکر مرحوم زارعی در یاسوج ، وحید محمدی تبار، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مسئولان و متولیان امر انتظار داریم با کسانی که جنگل‌ها، طبیعت، محیط زیست و منابع طبیعی استان را آتش می زنند و به استان و کشور خیانت می کنند، برخورد شدید قانونی شود.البرز زارعی نامش همیشه ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: مراسم تشییع و خاکسپاری البرز زارعی ساعت ۱۸ عصر امروز شنبه ۳۱ خرداد ماه در بهشت زهرای گچساران برگزار می شود.

همچنین غلامحسین حکمتیان اصل، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کسانی که جنگلها و مراتع را اتش می زنند خیانت می کنند و باعث می شوند که البرزها را از دست دهیم و این مساله مایه تاسف است.

وی افزود: البرز زارعی فداکارانه و داوطلبانه در عملیات اطفای حریق جنگل‌های دیل گچساران شرکت کرد و پس از مصدومیت و سوختگی شدید در بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان جان خود را از دست داد.

البرز زارعی مقدم کوهسرک، ۲۸ ساله و از کوهنوردان انجمن کوه‌نوردی زاگرس و از اعضای فعال تشکل زیست‌محیطی سبزگامان کهگیلویه و بویراحمد بود.

امسال ۲ آتش سوزی بزرگ در جنگل ها و مراتع گچساران رخ داد که پس از چند روز تلاش مردم ،امدادگران و با بکارگیری تجهیزات هوایی ارتش مهار شد.

شهرستان۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه وبویراحمد ،۴۱۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *