اخلال تعدادی از نمایندگان مجلس در جریان سخنرانی ظریف

عده ای از نمایندگان مجلس در جریان سخنرانی وزیر امور خارجه در رابطه با برجام،اخلال ایجاد نمودند.

به گزارش سیاست شرق، امروز یکشنبه محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه، در جلسه علنی مجلس حضور یافت تا در رابطه با مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی به نمایندگان گزارش دهد.

به نقل از ایسنا، پس از پایان بخش اول صحبت های وزیرامورخارجه، و در آغاز قسمت دوم سخنرانی ایشان، چند تن از نمایندگان از صندلی خود برخاسته و با فریاد خود، درخواست اخطار نموده و به نحوی مانع سخنرانی وزیر امور خارجه شدند.

نمایندگانی که به ظریف اجازه صحبت کردن نمی دادند او را دروغگو می خواندند. در پی این رفتار نمایندگان، ظریف قصد ترک جلسه علنی را داشت، اما در نهایت با فروکش کردن سروصداهای نمایندگان معترض، به سخنان خود ادامه دادند.

این در حالی بود که، رئیس مجلس در چند نوبت به نمایندگان تذکر داده و آنها را به حفظ آرامش و نظم مجلس دعوت نمودند، تا پس از پایان صحبت وزیر خارجه، مهلت اخطار به نمایندگان داده خواهد شد. اما همچنان نمایندگان فریاد “دروغگو” ” آقای ظریفه بسه” ” دوست نداریم دروغ بشنویم” سر می دادند.

در همین رابطه محمدجواد ظریف خطاب به نمایندگان گفت: رهبر انقلاب فرمودند که شما هم اگر گزارش‌های ملاقات‌های ظریف را میخوانید، شما هم، او را مثل من شجاع عاقل و انقلابی می‌دانستید. هرچه من گفتم، رهبر انقلاب شنیدند، اگر دروغ گفتم ایشان شنیدند، گفتند ظریف صادق است، اگر راست گفتم ایشان شنیدند و گفتند شجاع است.

وزیرامور خارجه گفت: من هیچگاه مسائل داخلی را به خارج نبردم و توهین ها را به جان می خرم.

پس از صحبت های چند دقیقه ای وزیر امور خارجه، عده ای از نمایندگان فریاد مرگ بر دروغگو سر دادند و آقای ظریف نیز اعلام کرد بنده از مهمان نوازی شما سپاسگزارم.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *