نخستین جشنواره مجازی موسیقی عربی خوزستان برگزار می شود

رییس انجمن موسیقی خوزستان از برگزاری نخستین جشنواره موسیقی عربی به صورت مجازی در این استان خبر داد.

عکس از آرشیو

به گزارش سیاست شرق، فریدون وزیری رییس انجمن موسیقی خوزستان گفت: با توجه به تنوع موسیقایی استان خوزستان و با هدف شناسایی نوازندگان و فعالان موسیقی و ایجاد تحرک و پویایی در بخش موسیقی محلی و بومی استان، انجمن موسیقی خوزستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، نخستین دوره جشنواره موسیقی عربی را برگزار می کند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، وی با اشاره به بخش های جشنواره افزود: این جشنواره که بصورت مجازی و از طریق ارسال فیلم برگزار می شود،در دو بخش تکخوانی (آواز در مقام های موسیقی عربی) و تکنوازی سازهای عربی شامل رباب، قانون، کاسوره(ضرب و تمپو)، نی عربی، نی‌لبک(مطبک)،عود و ویولن پذیرای آثار هنرمندان موسیقی خوزستان است.

وزیری اضافه کرد: آثار ارسالی باید در قالب فیلم های ۳ دقیقه ای و از قطعات موسیقی و اشعار مجاز باشد. همچنین به ۵ اثر برگزیده جوایز ویژه اهدا می شود.

رییس انجمن موسیقی خوزستان با بیان اینکه جشنواره بدون محدودیت سنی برگزار می شود، ادامه داد: علاقه مندان می توانند آثار خود را به همراه نام و نام خانوادگی، شهر محل سکونت، سن و شماره تماس تا ۱۵ مردادماه به شماره ۰۹۳۶۷۳۰۶۶۱۱ ارسال کنند.

گفتنی است که دبیرخانه نخستین جشنواره موسیقی عربی خوزستان به نشانی اهواز، کیانپارس، خیابان دو شرقی، خانه هنر، دفتر انجمن موسیقی استان و شماره تماس ۰۹۹۰۹۳۲۴۶۱۲ پاسخگوی پرسش های علاقه مندان است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *