کرونا، ‘ملکه آسمان ها’ را بازنشسته کرد

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز اعلام کرد که در پی شیوع کرونا و کاهش شدید تعداد سفرها، هواپیماهای غول‌پیکر بوئینگ ۷۴۷ خود را از برنامه پروازها خارج می‌کند.

به گزارش سیاست شرق، شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز اعلام کرد که در پی شیوع کرونا و کاهش شدید تعداد سفرها، هواپیماهای غول‌پیکر بوئینگ ۷۴۷ خود را که به “ملکه آسمان‌ها” مشهور بودند، زودتر از زمانی که مقرر بوده، از برنامه پروازها خارج می‌کند.

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی بریتانیایی با ناوگانی از ۳۱ فروند هواپیمای جمبو جت، مالک بیشترین هواپیمای بویئنگ ۷۴۷ است.

گروه ایرلاین های بین المللی (IAG) که مالک شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز است، می‌گوید این هواپیماها ۱۰ درصد ناوگان شرکت هواپیمایی بریتش ایرویز را تشکیل می‌دهد.

قرار بوده است که این نوع هواپیماها از سال ۲۰۲۴، یعنی ۴ سال دیگر بازنشسته شوند اما به دلیل مشکلات پیش آمده در پی کرونا، این طرح زودتر اجرا شد.

مرکز تحقیقات هوانوردی کاپا (CAPA) به پیش از این شرکت بریتیش ایرویز (British Airways) را به عنوان ایرلاین برتر سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام و جایزه‌ای تحت همین عنوان نیز اعطا کرده بود.

بر اساس گزارشی که در وب سایت فاکس بیزینس آمده است، بریتیش ایرویز که بزرگترین شرکت هواپیمایی بریتانیا به شمار می‌رود، در سال‌های اخیر به منظور رقابت با سایر ایرلاین‌های فعال در اروپا و جهان، تغییر و تحولات بی‌شماری را در بخش‌های مختلف خود ایجاد کرده بود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ارائه پروازهای مقرون به‌صرفه و اقتصادی، پروازهای طولانی و دور، کیترینگ و پذیرایی‌های کامل و به روزیافته، امکانات جدید و منحصر بفرد و امکان اتصال به اینترنت وای‌فای درون کابین هواپیما اشاره کرد.

شرکت بریتیش ایرویز در سال ۱۹۷۴ میلادی شروع به کار کرد و به کشورهای مختلف جهان پرواز مستقیم دارد.  

مقر اصلی پروازهای این ایرلاین بریتانیایی فرودگاه هیترو لندن و گاتویک هستند که در حال حاضر این شرکت در ناوگان هوایی خود میزبان ۳۰۶ فروند هواپیمای مسافربری است.

در پی شیوع کرونا، در سراسر جهان شرکت‌های هواپیمایی به شدت با تبعات محدودیت‌های اعمال شده برای مسافرت رو به رو شدند و کاهش شدید تعداد مسافران بسیاری را به مرز تعطیلی کشانده است.

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) تخمین زده در سال جاری میلادی (۲۰۲۰) درآمد شرکت‌های هواپیمایی از طریق جابجایی مسافران بیش از ۴۰ درصد کاهش یابد.

این سازمان همچنین هشدار داده که حدود ۲۵ میلیون شغل در این صنعت و صنایع وابسته به آن ممکن است از دست برود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *