نحوه دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شد

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان زمان، نحوه و شرایط متقاضیان دریافت وام کمک ودیعه اجاره مسکن را تشریح کرد.

مهندس رضا رضایی، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان

به گزارش سیاست شرق، رضا رضایی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در رابطه با نحوه دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اظهار داشت: جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیانی که قصد دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را دارند، ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد.

ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰

به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، وی افزود: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۴ مردادماه ۱۳۹۹ با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. 

رضایی گفت: مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان با بیان اینکه سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن برای مستأجران کلانشهر اهواز ۳۰  و سایر شهرستانها ۱۵ میلیون تومان است اظهار کرد: تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا می‌باشد.

وی افزود: تسهیلات مذکور با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌گردد. و در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

رضایی اظهار داشت: متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک ثبت نام اولیه می‌نمایند و سپس در زمان‌بندی اعلامی می‌بایست در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir ثبت نام کنند.

وی شرایط متقاضیان طرح تسهیلات بانکی کمک ودیعه اجاره مسکن را تشریح کرد و گفت: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا جهت دریافت این تسهیلات الزامی است. همچنین متقاضیان می‌بایست دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کدرهگیری باشند.

این مقام مسئول اذعان داشت:گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، کارگران و حقوق بگیران ثابت،(با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های ۵ نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره )، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار تعیین شده است.

وی افزود: شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌گردد می بایست به نام فرد متقاضی باشد. و زمان تکمیل اطلاعات، پرداخت تسهیلات و وثایق لازم برای اخذ وام متعاقباً از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به ادرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

انتهای پیام



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *