شیب کاهشی آمار ازدواج، طی شش سال گذشته در کشور!

بر اساس گزارش‌های آماری منتشره از سوی سازمان ثبت احوال کشور، میزان ازدواج در مقایسه با سال های قبل، همچنان رو به کاهش است.

به گزارش سیاست شرق، بر اساس گزارش‌های آماری منتشر شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور، میزان ازدواج از سال ۹۳ تا ۹۸ در حال کاهش است.

بر اساس آمار ارائه شده سازمان ثبت احوال کشور، در سال ۹۳، ۷۵۲ هزار و ۵۵۱ مورد؛ در سال ۹۴، ۷۰۰ هزار و ۸۸۰ مورد؛ در سال ۹۵، ۶۷۰ هزار و ۴۸۵ مورد؛ در سال ۹۶، ۶۰۹هزار و ۹۰۰ مورد؛ در سال ۹۷، ۵۵۲ هزار و ۸۹۴ مورد و در سال ۹۸، ۵۳۰ هزار و ۲۲۵ مورد ازدواج ثبت شده است.

با مقایسه آمار‌های ازدواج ۶ سال اخیر در کنار یکدیگر، می‌توان به این نتیجه رسید که آمار ازدواج  سالانه در کشور رو به کاهش است؛ اما نکته جالب این است که در ۶ سال گذشته، آمار طلاق با توجه به کاهش موارد ازدواج، تقریبا ثابت (۱۷۴ هزار تا ۱۸۰ هزار مورد ) و با تغییرات حداقلی همراه بوده است!

همچنین طبق آمار ارائه شده، در سال ۱۳۹۸ استان تهران با ۶۸۵۹۲ ازدواج در مقابل۳۱۷۳۳ طلاق ، خراسان رضوی ۴۷۳۷۹ ازدواج در مقابل ۱۷۳۵۶ طلاق ، خوزستان ۳۷۵۹۴ ازدواج در مقابل ۹۱۹۸ طلاق ، اصفهان۲۶۱۷۳ ازدواج در مقابل ۱۰۰۲۴ طلاق ، آذربایجان شرقی ۲۸۴۱۹ ازدواج در مقابل ۹۱۱۹ طلاق ، مازندران ۱۹۸۴۹ ازدواج در مقابل ۱۱۹۶ طلاق و استان البرز ۱۳۹۳۴ ازدواج در مقابل ۶۵۱۷ طلاق بوده است.

طبق آمار سازمان ثبت احول کشور، در سال ۱۳۹۸ بیشترین آمار طلاق نسبت به آمار ازدواج صورت گرفته، بترتیب مربوط به استان های تهران، البرز و خراسان رضوی بوده است.(بیشتر)

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *