نزدیک به ۷۲میلیون ایرانی در وضعیت قرمز و هشدار کرونا قرار دارند!

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت: ۱۵ استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و ۱۱ استان دیگر در وضعیت هشدار هستند.

به گزارش سیاست شرق، آقای حریرچی معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه شب ۸ مرداد در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اوضاع بغرنج شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: «در حال حاضر ۲۶ استان کشور یعنی جمعیتی بیش از ۷۲ میلیون نفر در وضعیت قرمز و هشدار هستند.»

معاون وزیر بهداشت همچنین در ادامه تاکید کرد که ۵ استان نیز وضعیت زرد دارند که حدود ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان ایرانی در آن مناطق زندگی می‌کنند.

استان‌هایی که در وضعیت قرمز جای دارند

طبق اعلام وزارت بهداشت، استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان ۱۱ استانی هستند که در وضعیت قرمز گزارش شده‌اند.

استان‌هایی که در آنها وضعیت هشدار اعلام شده است

همچنین مسئولان وزارت بهداشت گفت که تا روز ۸ مرداد، استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم نیز در وضعیت هشدار به سر می‌برند.

۱۶هزار و ۳۴۳ نفر جانباخته

این وضعیت در حالی است که تعداد جان‌باختگان در اثر ویروس کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ، ۴۰۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و در بخش آی‌سی‌یو بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *