آمریکا حدود ۱۲ هزار نفر ازنیروهای نظامی خود را از آلمان خارج می‌کند

طبق اعلام ارتش آمریکا، قرار است نزدیک به ۱۲ هزارنفر از نیروهای نظامی آمریکایی، آلمان را ترک کنند و ۲۵ هزار نظامی آمریکایی همچنان در خاک آلمان بمانند.

به گزارش سیاست شرق، واشنگتن برنامه خود برای خروج نیروهای ارتش آمریکا از آلمان را مشخص کرد. بر اساس گزارشی که شبکه تلویزیونی جنوب غربی آلمان (SWR) روز چهارشنبه، نهم مرداد (۲۹ ژوئیه) منتشر کرد، قرار است شش هزار و ۴۰۰ تن از ۳۵ هزار نظامی آمریکایی مستقر در آلمان به کشورشان بازگردند.علاوه بر این حدود پنج هزار و ۴۰۰ تن از آنان به کشورهای دیگر اروپایی منتقل می‌شوند.

به نقل از دویچه وله، این اقدام دولت ترامپ با مخالفت‌های شدیدی روبرو شده است.جزئیات جابجایی این سربازان بدون هماهنگی با دولت آلمان برنامه‌ریزی شده‌است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در ماه ژوئن دستور داده بود، شمار سربازان آمریکایی مستقر در آلمان به ۲۵ هزار نفر کاهش یابد.او علت این اقدام را بودجه نظامی “ناکافی” آلمان اعلام کرد

اعضای پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) متعهد شده‌اند تا ‌سال ۲۰۲۴ دو درصد از تولید اقتصادی خود را برای اقدامات دفاعی هزینه کنند. به اعتقاد ترامپ، آلمان در این راستا کم‌کاری کرده است.

بدون هماهنگی با برلین

به گزارش خبرگزاری فرانسه دولت آلمان در رابطه با خروج سربازان آمریکایی از این کشور با واشنگتن مذاکره کرده بود اما از جزئیات خروج آنها اطلاعی نداشت.

علاوه بر دولت آلمان، ناتو و بخشی از حزب جمهوری‌خواه آمریکا نیز با این اقدام ترامپ مخالفند.

۲۲ عضو جمهوری‌خواه کمیسیون نظامی مجلس نمایندگان در پیامی به دونالد ترامپ هشدار دادند که کاهش حضور نظامیان آمریکایی در آلمان به امنیت ایالات متحده آسیب می‌رساند.

 کنگره آمریکا می‌تواند از اهرم بودجه نظامی برای جلوگیری از خروج سربازان این کشور از آلمان استفاده کند یا دست‌کم آن را با دشواری مواجه سازد.

شماری از نمایندگان دموکرات هم پیش‌نویس طرحی را برای جلوگیری از این برنامه ترامپ آماده کرده‌اند.

بولتون: خروج نظامیان آمریکایی از آلمان نشانه کمبود فهم استراتژیک ترامپ است

«جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق رئیس‌جمهور آمریکا، تصمیم «دونالد ترامپ» مبنی بر خروج حدود ۱۲ هزار نیروی آمریکایی از خاک آلمان را نشانه کمبود فهم استراتژیک در او توصیف کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی که بامداد پنج‌شنبه منتشر کرد، از تصمیم خود برای خارج کردن حدود ۱۲ هزار نیروی آمریکایی از آلمان دفاع کرد.

مقر فرماندهی نیرهای آمریکایی در اروپا از آلمان به بلژیک منتقل می‌شود

در راستای خارج کردن نیروهایی نظامی آمریکایی از آلمان، ارتش آمریکا اعلام کرد پایگاه‌های اروپایی‌‌اش را از اشتوتگارت آلمان به منس در بلژیک منتقل خواهد کرد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *