تاکید ظریف بر به‌روزرسانی سند همکاری بلندمدت ایران و روسیه

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه که برای دیدار با مقامات ایران به تهران به سر می برد، انجام این سفر را ناشی از سطح روابط  و موضوعات مهم مطرح در بین دوکشور ذکر کرد. 

دیدار لئونید اسلوتسکی با محمدجواد ظریف

به گزارش سیاست شرق، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه که برای دیدار با مقامات ایران در تهران به سر می برد، صبح امروز یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. 

به نقل از ایسنا،  ظریف در این دیدار روابط پارلمان‌های دو کشور و خصوصا تصریح دو پارلمان بر سطح روابط راهبردی فیمابین را با اهمیت توصیف کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با توجه به سطح همکاریهای دوکشور در حوزه های مختلف، به روز رسانی سند همکاریهای بلند مدت دو کشور به سطح روابط راهبردی با توجه به همکاریهای در حال حاضر دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

 لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه نیز، انجام این سفر در شرایط همه گیری کرونا را ناشی از سطح روابط  و موضوعات مهم مطرح در بین دوکشور ذکر کرد. 

در گفت‌وگوی دکتر ظریف و لئونید اسلوتسکی علاوه بر موضوعات دوجانبه خصوصا ابعاد اقتصادی همکاری ها ، دیدگاه های دو کشور در حوزه مسائل مربوط به برجام، تحولات سوریه ، عراق ، یمن و لیبی و همچنین همکاریهای دوکشور در سازو کارهای منطقه ای ، بین  المللی و سازمان های مربوطه نیز مورد تبادل نظر قرار گرفت.

لئونید اسلوتسکی نخستین مقام دومای دولتی روسیه است که پس از شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا، به ایران سفر کرد.

این مقام پارلمان روسیه ، پیش از این با آقای قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز دیدار کرده بود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *