دومین نیروگاه اتمی، توسط امارات متحده عربی، در سواحل خلیج فارس راه اندازی شد

با راه‌اندازی نیروگاه براکه ، امارات متحد عربی پس از ایران دومین نیروگاه اتمی را در سواحل خلیج فارس راه اندازی نمود

مرکز "براکه" در شمال غرب کشور و در ساحل خلیج فارس قرار دارد. از نظر جغرافیایی، این مرکز تقریباً در مقابل عسلویه واقع است.
مرکز اتمی براکه امارات متحده عربی در ساحل خلیج فارس

به گزارش سیاست شرق، با راه‌اندازی نیروگاه براکه ، امارات متحده عربی، پس از ایران دومین نیروگاه اتمی را در سواحل خلیج فارس راه اندازی نمود.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، امارات متحده عربی برای گسترش انرژی غیرنفتی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ کرده وبرنامه‌های دراز مدت دارد.

روز شنبه اول اوت/١١ مرداد، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نخست‌وزیر امارات و حاکم دوبی، در توئیتر نوشت: “برای اولین بار در جهان عرب، امارات متحده با موفقیت، رآکتور شماره یک مرکز اتمی براکه را افتتاح کرد”.

نمایندۀ امارات در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اعلام کرد که کشورش در راه دستیابی به انرژی پاک، یک لحظۀ تاریخی را پشت سر گذاشته است.

مرکز “براکه” در شمال غرب کشور و در ساحل خلیج فارس قرار دارد. از نظر جغرافیایی، این مرکز تقریباً در مقابل عسلویه واقع است.

قرار است که مرکز اتمی “براکه” در نهایت با چهار رآکتور به حداکثر توان خود برسد. این مجموعه با هزینۀ ٢۵ میلیارد دلار و با همکاری کرۀ جنوبی ساخته شده است.

قبلاً قرار بود که نخستین رآکتور براکه در اواخر سال ٢٠١٧ به راه بیفتد اما ظاهراً عدم اطمینان از ایمنی کامل تأسیسات، راه‌اندازی را بیش از دو سال به تعویق انداخت. سپس در زمستان گذشته، اماراتی‌ها اعلام کردند که افتتاح نیروگاه ممکن شده است.

در صورت راه‌اندازی هر چهار رآکتور، ٢۵درصد نیاز امارات متحد عرب به برق تأمین خواهد شد.

نیروگاه هسته‌ای براکه، یکی از نیروگاه‌های کشور امارات و نخستین نیروگاه هسته‌ای این کشور با ظرفیت تولید ۵٬۶۰۰ مگاوات شامل ۴ رآکتور ۱٬۴۰۰ مگاواتی مدل APR-۱۴۰۰ طراحی شرکت برق کره از نوع رآکتور آب فشرده پیشرفته است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *