گفت‌وگوی ویدئویی ظریف با وزیرامور خارجه امارات

وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی در یک گفتگوی ویدئویی، روند همکاری های دوجانبه و موضوعات مشترک را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند

به گزارش سیاست شرق، در نشست ویدئویی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی دولت امارات روند همکاری های دوجانبه و موضوعات مشترک منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این گفتگو طرفین آمادگی خود را برای توسعه همکاری‌ها در زمینه های مختلف در راستای منافع مشترک مورد تاکید قرار دادند.

ظریف با یادآوری شرایط حساس منطقه بر ضرورت گفتگو و همکاری های فیمابین تاکید کرد و اظهار داشت: دیگران ممکن است از شرایط کنونی درجهت بی ثباتی منطقه بهره برداری کنند، ولی ما به عنوان همسایه باید در اندیشه ثبات منطقه باشیم.

طرف اماراتی نیز در این گفتگو همکاری ایران و امارات را در منطقه ضروری دانست و بر استمرار رایزنی های فیمابین و تبدیل چالش ها به فرصت‌ها تاکید کرد.

توئیت ظریف پس از مذاکره ویدئویی با همتای اماراتی

آقای ظریف در این توئیت آورده :با آقای عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، گفتگوی ویدئویی بسیار جدی، صریح و دوستانه‌ای داشتم و درباره کرونا و همچنین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی رایزنی کردیم.

در ادامه توئیت آقای ظریف آمده :توافق کردیم که با توجه به چالش‌های سخت و انتخاب‌های سخت‌تری که منطقه با آن روبرو است، به گفت‌وگو بر مبنای ایده ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *