رییس مجمع نمایندگان خوزستان:امنیت خوزستان، نیازمند نگاه جامع بخش‌های مختلف است

سیدکریم حسینی،رییس مجمع نمایندگان خوزستان

نماینده اهواز: بنا نیست بگوییم استان هیچگونه مشکلی ندارد چراکه در نظارت‌های میدانی شاهد مشکلات استان در قیاس با دیگر استان‌ها هستیم.

به گزارش سیاست شرق، رییس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به اینکه در مقوله امنیت استان با مسئولان کشوری مختلفی از جمله قوه قضاییه و مسئولان امنیتی نیز مکاتبه داریم گفت: ضرورت دارد همکاری بین بخشی و نگاه جامعی به خوزستان صورت گیرد.

به نقل از ایرنا، سیدکریم حسینی شامگاه سه‌شنبه با اشاره به نامه مجمع نمایندگان به فرمانده نیروی انتظامی به منظور اهتمام بیشتر در برقراری امنیت عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروی انتظامی به تنهایی مسئول برقراری امنیت نیست و فرایند مختلفی در کنار هم‌ این امر را فراهم‌ می‌آورد.

وی تاکید کرد:مخاطب نامه مجمع نمایندگان مسئولان کشوری هستند از این رو باید بتوانیم به خوبی منعکس کننده نیازهای استان باشیم تا احساس نیاز برای استان به خوبی صورت گیرد. بنا نیست بگوییم استان هیچگونه مشکلی ندارد چراکه در نظارت‌های میدانی شاهد مشکلات استان در قیاس با دیگر استان‌ها هستیم.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان این که خوزستان استانی پهناور با جمعیتی نزدیک به پنج میلیون نفر است تصریح کرد: خوزستان در برگیرنده ۲۷ شهرستان، بیش از چهار هزار ۵۰۰ روستا است که همه این‌ مواردنیاز به مراکز، مقرها و امکانات لازم برای برقراری امنیت است.

وی یادآور شد: در راستای توجه به امنیت استان قصد داشتیم که طی یک تا ۲ روز آینده نشستی با سردار اشتری، فرماندهی انتظامی کشور داشته باشیم اما امروز معاونت امور مجلس اعلام کردند تا ۲ یا ۳ هفته دیگر می‌توانید با فرماندهی دیدار کنید از این رو با توجه به ضرورت موضوع به صورت مکتوب از سردار خواستیم که توجه ویژه به امنیت استان داشته باشند.

حسینی تاکید کرد: در نامه به فرماندهی انتظامی کشور خواستیم علاوه بر اینکه در استان حضور یابند از نزدیک صحبت‌های فرماندهی انتظامی استان، مشکلات پرسنل انتظامی و شورای تامین به ایشان منتقل شود.

وی کافی نبودن امکانات و تجهیزات را از عمده مشکلات استان در حوزه انتظامی برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر به نسبت جمعیت و فاصله میان شهرها و روستاها توجه کنید میزان امکانات برای استان کافی نیست و شهرهای و روستاهای استان نیاز به چتر امنیتی ماموران برای برقراری امنیت دارند‌، استان خوزستان نیازمند امکانات خودرویی، نیروی انسانی و ساخت و سازهای خاص و بیشتری است.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: امنیت استان نیاز به کمک و اهتمام بیش از پیش مسولان‌ است ، خواسته ما از فرمانده انتظامی کشور و دولت توجه بیشتر به استان است و معتقدیم امنیت مقوله ای است که مولفه های زیادی دارد و سایر بخشها نیز در برقراری امنیت نقش دارند.

وی ضمن تشکر از طرف نمایندگان استان از اقدامات نیروی انتظامی در استان خوزستان گفت: اگر ما به دنبال وضعیت مطلوب‌تری برای استان در حوزه‌های مختلف هستیم به معنی نادیده گرفتن زحمات و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته شده نیست، ما از نزدیک شاهد فداکاری‌ها و جانفشانی‌های پرسنل خدوم نیروی انتظامی در استان هستیم چراکه شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم دفاع از امنیت کشور کرده‌اند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *