راهیابی پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا با برد مقابل النصر عربستان

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ صعود کرد

به گزارش سیاست شرق، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که روز شنبه در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به مصاف یکدیگر رفته بودند، تلاش دو تیم در طول ۱۲۰ دقیقه نتیجه‌ای جز تساوی یک – یک نداشت.

در نهایت تیم پرسپولیس در ضربات پنالتی حریف عربستانی خود را ۵ بر ۳ (در مجموع ۶ بر ۴) شکست داد.

در این دیدار ابتدا عبدالرزاق حمدالله در دقیقه ۳۶ با یک ضربه پنالتی تیم النصر را پیش انداخت، اما در دقایق پایانی این نیمه مهدی عبدی با یک ضربه سر در دقیقه ۴۲ کار را به تساوی کشاند.

این پیروزی در حالی رقم خورد که چند ساعت پیش از این بازی AFC عیسی آل‌کثیر را به دلیل شادی گلش در دیدار با پاختاکور ۶ ماه محروم کرده بود و بدین ترتیب پرسپولیس را از یکی از بهترین های خود، محروم نمود.

در این بازی ترکیب پرسپولیس ایران شامل: حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، احمد نوراللهی (۹۶-میلاد سرلک)، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن (۹۹-مهدی شیری)، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (۹۶-آرمان رمضانی).

و ترکیب النصر عربستان: براد جونز، سلطان الغنام (۷۰-عسامه خلف)، عبدالله مادو، عبدالله الخیبری، مایکون پریرا، عبدالمجید الصلیهم (۱۰۵-فراس البریکان)، گونسالو مارتینس، عوض خمیس (۱۰۵- عبدالرحمن العبید)، عبدالفتاح عسیری، خالغنام (۴۶-ایمن یحیی) و عبدالرزاق حمدالله.

داور: محمد تقی الجعفری از کشور سنگاپور

گل النصر عربستان : در دقیقه ۳۵ بشار رسن در داخل محوطه جریمه خطایی را روی بازیکن النصر مرتکب شد و داور سنگاپوری بازی آنرا پنالتی تشخیص داد تا تیم عربستانی روی بی‌دقتی بازیکنان پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شود تا عبدالرزاق حمدالله با یک ضربه دروازه پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی باز کند

گل پرسپولیس ایران : در دقیقه ۴۲ توپ‌ربایی و زیرکی وحید امیری در یک سوم دفاعی تیم النصر توپ را به بشار رسن رساند و سانتر دقیق این بازیکن را مهدی عبدی به زیبایی و با یک ضربه سر فوق‌العاده به گل تساوی سرخپوشان تبدیل کرد.

ضربات پنالتی

ضربات پنالتی تیم پرسپولیس: به ترتیب محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی،‌ میلاد سرلک، شجاع خلیل‌زاده و علی شجاعی تبدیل به گل کردند.

ضربات پنالتی تیم النصر :به ترتیب عبدالله مادو، گونسالو مارتینس، عبدالرحمن العبید تبدیل به گل کردند و ضربه مایکون پریرا را حامد لک مهار کرد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *