چگونه می توان مدرک تحصیلی خود یا دیگران را استعلام نمود

 برای رفع مشکل مدرک تحصیلی افراد و شفافیت بیشتر، دولت اقدام به اعلام وبسایتی نمود که بتوان با داشتن مشخصات شناسنامه ای فرد ، مدرک تحصیلی او را از دانشگاه استعلام نمود.

سیاست شرق _ یکی از مسائلی که همیشه در استخدام افراد یا در مجامع مختلف دغدغه ای برای سازمان های مربوطه یا مردم بوده، مدرک تحصیلی افراد و شخصیت های مختلف بوده که گاها دیگران را دچار ابهاماتی در رابطه با رشته تخصصی آنها می نمود.

برای رفع مشکل مدرک تحصیلی افراد و شفافیت بیشتر، دولت اقدام به اعلام وبسایتی نمود که بتوان با داشتن مشخصات شناسنامه ای فرد ، مدرک تحصیلی او را از دانشگاه استعلام نمود.

چندی پیش و پس از اعلام رئیس جمهور ، محمد جواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این رابطه گفته بود که از سال ۱۳۹۲ به بعد برای همه دانشگاه‌ها در سامانه‌ای که به این منظور تدوین شده، مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان در دسترس خواهد بود.

وی افزود: به دستور آقای دکتر روحانی ما با معاونت حقوقی این موضوع را چک می‌کنیم و احتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی بصورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم تا همه بتوانند چک کنند مدرک تحصیلی بنده چیست و در چه سالی فارغ‌التحصیل شده‌ام تا من که مهندس هستم، نگویند دکتر و کسی هم بیخود خودش را دکتر معرفی نکند.

بیشتر بخوانید:

روحانی :اقتصاد دیجیتال و زندگی دیجیتال در شرایط امروز کرونایی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا استعلام مدرک تحصیلی افراد با داشتن کد ملی آنها، ناقض حریم خصوصی نیست، گفت: قانون آزادی اطلاعات کشور بحث حریم خصوصی را کاملا تبیین و شفاف کرده و مدرک تحصیلی به عنوان حریم خصوصی ذکر نشده است، بنابراین ممانعت قانونی برای انجام این پروژه وجود ندارد.

سامانه استعلام اصالت مدارک دانشگاهی با همکاری وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد، سازمان ثبت احوال، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان تنظیم مقررات و با راهبری شورای اجرایی فناوری اطلاعات به آدرس estelam.msrt.ir و با در اختیار داشتن شماره ملی و شناسنامه افراد قابل مشاهده است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *