رویترز: بایدن با ۳۰۶ الکترال در مقابل ۲۳۲ الکترال ترامپ/تلاش نافرجام ترامپ

برای پیروزی در دوره دوم ، ترامپ باید حد اقل پیروزی بایدن را در سه ایالت لغو کند ، اما او تاکنون موفق به ارائه مدرکی نشده است.

سیاست شرق _ با پایان بازشمارش آرا در جورجیا، جو بایدن با ۳۰۶ رأی انتخاباتی در مقابل ۲۳۲ رای الکترال دونالد ترامپ( در صورت پیروزی در کارولینای شمالی) ، پیروزی خود را در انتخابات ریاست جمهوری ، بر رقیبش تحکیم بخشید.

به گزارش رویترز، جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده روز جمعه پیروزی خود بر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را پس از آنکه در ایالت جورجیا پیروز شد، پیروزی خود را تحکیم بخشید و ترامپ برای برگرداندن نتیجه انتخابات از طریق چالش های قانونی و بازشماری مجدد تلاش می کند.

به این اساس، در حالی است که پیش بینی می شود با بازشماری آرای کارولینای شمالی و پیروزی ترامپ در آنجا ، رای نهایی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ۳۰۶ برای بایدن و ۲۳۲ برای ترامپ نهایی شود.

طبق این گزارش، اگرچه رأی مردمی ملی نتیجه انتخابات را تعیین نمی کند ، بایدن با بیش از ۵٫۳ میلیون رأی یا ۳٫۴ درصد آرا از ترامپ پیش است. سهم وی از آرا عمومی ، با ۵۰٫۸٪ ، کمی بیشتر از سهم آرا رونالد ریگان در ۱۹۸۰ بود که جیمی کارتر را شکست داده بود.

در حالی که ترامپ هنوز تسلیم نشده و نتیجه انتخابات را قبول ندارد ، تیم بایدن برای انتقال قدرت خود را آماده می کند.

دونالد ترامپ جمهوری خواه ، بدون هیچ مدرکی ادعا کرده است که با تقلب گسترده در انتخابات فریب خورده و حاضر به پذیرفتن آن نیست. مقامات انتخابات ایالتی تاکنون تخلف جدی انتخاباتی را گزارش نکرده اند و چندین مورد از چالش های حقوقی وی در دادگاه شکست خورده است.

برای پیروزی در دوره دوم ، ترامپ باید حد اقل پیروزی بایدن را در سه ایالت لغو کند ، اما او تاکنون موفق به ارائه مدرکی نشده است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *