آژانس دارویی اروپا: نخستین واکسن کرونا احتمالا از ماه ژانویه توزیع می‌شود

یک منبع اروپایی نیز روز سه‌شنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود که مجوز استفاده از نخستین واکسن کرونا در اتحادیه اروپا به احتمال قوی ابتدای سال ۲۰۲۱ صادر خواهد شد.

سیاست شرق _ آژانس دارویی اروپا در نظر دارد با تایید هر چه سریعتر کارایی نخستین واکسن بیماری کووید۱۹ زمینه توزیع آن را از ماه ژانویه سال آینده میلادی(دی ماه ۱۳۹۹) فراهم کند.

به نقل از یورونیوز، مدیر آژانس دارویی اروپا روز شنبه با اشاره این مطلب گفت نهاد تحت ریاست وی در نظر دارد با توجه برنامه تعیین شده برای توزیع نخستین واکسن کرونا در اتحادیه اروپا در ژانویه آینده، تا پایان سال جاری نظر مساعد خود را در خصوص این واکسن اعلام کند.

گیدو راسی، مدیر آژانس دارویی اروپا در گفتگویی با یک نشریه ایتالیایی که روز شنبه ۱۴ نوامبر(۲۴ آبان) منتشر شد، تصریح کرد: «اگر داده‌ها معتبر و قابل دفاع باشد ما تا پایان سال جاری چراغ سبز خود را نشان می‌دهیم و توزیع واکسن از ماه ژانویه آغاز خواهد شد.»

آژانس دارویی اروپا ماموریت دارد تا بر صدور مجوز و توزیع محصولات دارویی در اتحادیه اروپا نظارت کند. برای آنکه لابراتوارها بتوانند داروهای خود را در سراسر اتحادیه اروپا به بازار عرضه کنند نیز در نهایت به چراغ سبز کمیسیون اروپا نیاز خواهد بود.

آندریا اَمون، مدیر مرکز کنترل بیماری‌های آژانس اروپایی مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر نیز چهارشنبه گذشته پیش‌بینی کرده بود که در خوشبینانه‌ترین حالت واکسیناسیون کرونا در اروپا از سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

یک منبع اروپایی نیز روز سه‌شنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود که مجوز استفاده از نخستین واکسن کرونا در اتحادیه اروپا به احتمال قوی ابتدای سال ۲۰۲۱ صادر خواهد شد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *