پیش‌بینی بارش تا ۱۲۰ میلیمتر برای برخی مناطق کشور

تقی زاده خامسی: تهران، البرز، قزوین، مرکزی و قم ۶۰ درصد، همدان، ایلام و کرمانشاه ۷۵ درصد، لرستان، شرق و شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری ۹۰ تا ۱۰۰درصد است.

سیاست شرق _ معاون آب و آبفای وزیر نیرو اعلام کرد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بارش تا ۱۲۰ میلیمتر باران برای برخی مناطق کشور و بارش برف برای ارتفاعات خواهیم داشت.

به نقل از ایرنا، ” قاسم تقی زاده خامسی ” روز پنج شنبه با انتشار ویدئویی از بارش برف در برخی نقاط کشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در روزگاری که اگر خبر خوب شنیدی باید غنیمت بشماری، بارندگی های اخیر و پیش بینی برای هفته آینده در دوره ای که نسبت به سال قبل کاهش بارندگی داریم مغتنم است.

وی ادامه داد: اما عده ای به عمد برای افزایش نگرانی مردم این خبر خوب را با بحران و دروغ همراه می کنند و برخی آنرا سهوا انتشار می دهند غافل از آنکه در پشت هر اکانت مجازی یک قلب حقیقی نهفته است که باید زندگی با خبر خوب از طرف دوستان وی جریان داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نوشت: شکر خدا از فردا بارندگی تقریبا در اکثر نقاط کشور کم و بیش برقرار است.

تقی زاده خامسی افزود: هشدارهای لازم به مسوولان ذیربط داده شده است و دربعضی نقاط پیش بینی تا ۱۲۰ میلیمتر بارندگی می شود.

معاون وزیر نیرو نوشت: برای ارتفاعات هم بارش برف خواهیم داشت، پیش بینی های قبلی پاییز کم باران بود.

وی ادامه داد: البته پیش بینی های هواشناسی تا ۱۰ روز قبل حدود ۶۰ و تا ۴۸ ساعت حدود ۸۰ درصد قابل اعتنا است.

رییس هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه ظرفیت بروز سیلاب در برخی نقاط را چنین برشمرد: تهران، البرز، قزوین، مرکزی و قم ۶۰ درصد، همدان، ایلام و کرمانشاه ۷۵ درصد، لرستان، شرق و شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری ۹۰ تا ۱۰۰درصد است.

پیش تر پیش بینی های موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو حکایت از بارش نرمال و کمتر از نرمال برای سه ماه آبان، آذر و دی داشت.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *