اولین عمل پیوند قلب در خوزستان انجام شد

دکتر شریعتی : دکتر «بحرینی» عمل پیوند کلیه‌ها، دکتر «شیخی» و دکتر «بهنام قلی‌زاده » و دو پزشک از تهران و شیراز پیوند قلب و دکتر «دستیار» عمل پیوند کبد را انجام داده‌اند.

سیاست شرق _ سرپرست مرکز اهدا، فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی خوزستان از انجام اولین عمل پیوند قلب در استان خوزستان و جنوب غرب کشور خبر داد.

به نقل از ایسنا، دکتر جواد شریعتی در این رابطه اظهار داشت: نخستین عمل پیوند قلب در جنوب غرب کشور صبح امروز (۲۸ دی‌ماه) همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد.

وی افزود: عمل پیوند قلب، کبد و دو کلیه از زنده یاد «محمدعلی طلازاده» جوان ۲۴ ساله شوشتری که در پی یک تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با وجود تاثرات قلبی، با سخاوت و رضایت خانواده وی و تلاش تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انجام شد. لازم به ذکر است که این جوان سال‌ها «مدافع حرم» بوده و تنها چند روز از عقد وی می‌گذرد.

سرپرست مرکز اهدا، فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی خوزستان گفت: در این عمل، قلب به یک مرد ۳۶ ساله اهوازی، دو کلیه به دو مرد ۳۶ ساله و ۴۲ از اهواز و کبد به یک مرد ۳۲ ساله پیوند شده است.

شریعتی بیان کرد: خوشبختانه با پیوند اعضای این جوان، چهار جوان دیگر به زندگی برگشتند.

وی بیان کرد: دکتر «بحرینی» عمل پیوند کلیه‌ها، دکتر «شیخی» و دکتر «بهنام قلی‌زاده » و دو پزشک از تهران و شیراز پیوند قلب و دکتر «دستیار» عمل پیوند کبد را انجام داده‌اند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *