روزهای پایانی ترامپ و تدابیر شدید امنیتی در واشنگتن

مرکز شهر واشنگتن عمدتا یک شهر ارواح تبدیل شده است و سربازان گارد ملی مجهز به اسلحه ، با لباس استتار صحرایی ، ایستگاه های بازرسی در اطراف مرکز شهر را کنترل می کنند

سیاست شرق _ با غروب آفتاب در دوره ریاست جمهوری ترامپ ، انتظار می رود در واشنگتن و پایتخت های ایالتی در سراسر کشور اعتراضاتی انجام شود.

 به نقل از رویترز، مرکز شهر واشنگتن عمدتا یک شهر ارواح تبدیل شده است و سربازان گارد ملی مجهز به اسلحه ، با لباس استتار صحرایی ، ایستگاه های بازرسی ، مرکز شهر را کنترل می کنند که با استفاده از وسایل نقلیه بزرگ نظامی که برای مسدود کردن خیابان ها مستقر شده بودند ، از تردد جلوگیری می کنند.

در همین رابطه، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره شرایط امنیتی حاکم بر واشنگتن گفت: حضور زیاد نیروهای نظامی، مرا به یاد دیدارم از بغداد و منطقه سبز آن می‌اندازد.

آدام شیف روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی بی اس افزود: مرا به یاد دیدارم از بغداد و منطقه سبز آن می‌اندازد، تعداد زیادی نیروی نظامی و نیروهای امنیتی در واشنتگن حضور دارند.

وی ادامه داد: با این حال فکر می‌کنم که مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری منتخب با ایمنی برگزار شود اما تهدید عمیقی از سوی افراط‌گرایان وجود دارد.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره همکاری یا حمایت برخی از اعضای کنگره با گروه‌های افراطی همچون کیوانان گفت من در این زمینه اطلاعاتی ندارم اما اگر نمایندگانی شناسایی شوند که به آنها کمک یا در آن مشارکت کرده باشند، حتما باید پاسخگو شوند.

کیوانان یک تئوری توطئه راست تندرو است که بیان می‌دارد توطئه‌ای پنهان از سوی آنچه ادعا می‌شود «دولت پنهان در ایالات متحدهٔ آمریکا» است علیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و هواداران او در جریان است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *