کاریکاتوریست کانادایی و «دونالد ترامپ»/کارتون

«باری بلیت»، طبق اظهار خودش بیشتر چهار سال گذشته را صرف مطالعه ، طراحی و رجوع به کارهای شیطانی و عوام فریبی ترامپ کرده است

سیاست شرق _ یکم بهمن ماه (۲۰ ژانویه) ، دونالد ترامپ دفتر ریاست جمهوری را ترک می کند و جو بایدن دموکرات، در کاخ سفید مستقر خواهد شد؛ترامپ، شخصیتی که با اقدامات و سخنان خود، جهان را در حیرت فرو برده بود.

مجله نیویورکر ، گفتگوی کوتاهی را با « باری بلیت » (Barry Blitt) کاریکاتوریست کانادایی ، که طبق اظهار خودش بیشتر چهار سال گذشته را صرف مطالعه ، طراحی و رجوع به کارهای شیطانی و عوام فریبی ترامپ کرده است ، داشته است.

چه استعاره های تصویری از آمریکا – غیر از عقاب – به ذهن خطور می کند؟ آیا لیستی دارید که هنگام جستجوی ایده به آن مراجعه کنید؟

استعاره های تصویری از آمریکا؛ خوب ، شما مجسمه آزادی خود را دارید ، عمو سام. همچنین هر چیزی که روی آن ستاره و راه راه باشد. بیب روت ، پای سیب. و شاید ، حالا ، یک شمن QAnon با خز!

 اعتراف می کنم که من در واقع پوشه ای از استعاره های بالقوه مفید را در دسک تاپ خود نگهداری می کنم ، اما این موارد غالباً جنون آمیز و مبهم است: عکس های تصادفات، بولینگ ، نوشیدن ، اسباب بازی های پرندگان ، صفوف پلیس و غیره.

شما اهل کانادا هستید آیا شخصیتی مانند ترامپ می تواند در آنجا ظهور کند؟

من حدس می زنم هر چیزی ممکن است. ایتالیا برلوسکونی داشت. برزیل ، بولسونارو. شاید یک سیاستمدار کانادایی در حال ظهور باشد که یک قلدر خودشیفته ، با ذهنی بسته و تحمل ناپذیر باشد ، اما کاملاً مودب خواهد بود تا در آنجا انتخاب شود.

چهار سال زمامداری دونالد ترامپ در ایالات متحده، مملو از اقدامات و رفتارهایی بوده که در تاریخ این کشور کمتر سابقه داشته است. جهان برای رفتن او از کاخ سفید لحظه شماری می کرد.او ۲۰ ژانویه در حالی کاخ سفید را ترک کرد که حتی در مراسم تحلیف و سوگند جوبایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، شرکت نکرده بود‌‌.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *