سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور: آغاز برنامه های مدیریت مصرف برق در خوزستان از اول خرداد ماه/ مردم و ادارات همکاری کنند

سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور: از امروز مصرف برق مراکز مجاز تولید رمز ارز نیز ممنوع خواهد بود و در صورت مشاهده فعالیت مراکز غیر مجاز، مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن برق من و سامانه ۱۲۱ این موضوع را اطلاع دهند تا نسبت به جمع‌آوری این مراکز و معرفی به مراجع قضائی اقدام شود.

سیاست شرق _ سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور با بیان اینکه برنامه ‌های مدیریت مصرف برق در خوزستان از امروز اجرایی می شود، گفت: ۸۲ درصد مصرف برق خوزستان خانگی است، بنابراین مدیریت این بار، بسیار مهم بوده و از مردم می‌خواهیم نسبت به مدیریت مصرف برق نهایت همکاری را داشته باشند.

کیومرث زمانی گفت : از امروز (اول خردادماه) برنامه‌های مدیریت مصرف در شبکه سراسری و خوزستان اجرا خواهد شد و ادارات و دستگاه‌های دولتی ملزم به کاهش ۵۰ درصدی بار مصرف برق در ساعات اداری و ۹۰ درصد در ساعات غیر اداری هستند.

وی تصریح کرد: از این تاریخ تمامی صنایع به ویژه صنایعی که تفاهم‌نامه امضاء کرده‌اند، ملزم به رعایت مفاد تفاهم‌نامه مدیریت سیستم‌ها هستند و سایر صنایعی که در این راستا اقدام نکرده‌اند در اولویت قطع برق قرار خواهند گرفت.

مدیر دفتر خدمات مشترکین و وصول درآمد شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مراکز حساس شرکت‌های دارای دیزل ژنراتور یا مولد برق پشتیبان، باید آماده به کار باشند تا در صورت نیاز، از این ظرفیت استفاده شود.

زمانی در ادامه بیان کرد: از امروز مصرف برق مراکز مجاز تولید رمز ارز نیز ممنوع خواهد بود و در صورت مشاهده فعالیت مراکز غیر مجاز، مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن برق من و سامانه ۱۲۱ این موضوع را اطلاع دهند تا نسبت به جمع‌آوری این مراکز و معرفی به مراجع قضائی اقدام شود.

پیش از این و در اوائل اردیبهشت ماه، محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با نگران کننده خواندن رشد مصرف برق در استان، گفت: اگر رشد مصرف برق به همین روال ادامه داشته باشد امکان هر چیزی حتی خاموشی در تابستان پیش رو وجود دارد.

محمود دشت بزرگ اظهار کرد: در حال تجربه رشد بی سابقه اوج مصرف برق در استان هستیم که هشدار آمیز است و تداوم آن و پیشی گرفتن مصرف از تولید می تواند شبکه برق را با چالش های جدی رو به رو کند.
وی افزود: رشد مصرف برق در استان از هفته گذشته سیر صعودی گرفته و در ۴۸ ساعت گذشته پیک مصرف نسبت به مدت مشابه در سال قبل، رشدی ۴۲ درصدی را نشان می دهد و در حال ورود به محدوده ۶ هزار مگاوات است که برای این وقت سال، بی سابقه و غیر منتظره است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره به دلایل احتمالی افزایش مصرف برق، بیان کرد: افزایش دمای استان به ۴۲ درجه و استفاده مردم از وسایل الکتریکی سرمایشی و شرایط کرونایی کشور در این رشد مصرف نقش دارد و حتی ممکن است بخشی از این مصرف غیرمتعارف، مربوط به استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز باشد که باید بررسی های لازم در این زمینه صورت بگیرد.

دشت بزرگ با اشاره به کاهش بارندگی ها و کاهش ۳۶ درصدی آورد رودخانه ها و سدهای خوزستان نسبت به سال قبل، تصریح کرد: به همین میزان کاهش ذخیره سدها در تولید برق نیروگاه های برق آبی نیز کاهش خواهیم داشت که با توجه به رشد فزاینده مصرف برق، دردسر ساز خواهد بود و باید به فکر راه های جایگزین برای جبران آن باشیم.

وی تاکید کرد: یکی از ارزان ترین و راحت ترین اقدامات در شرایط موجود، مدیریت مصرف برق است که از مشترکان انتظار می رود آن را در نظر داشته باشند و با صنعت برق کشور همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تداوم روند افزایشی مصرف برق در استان نگران کننده است و شبکه برق خیلی زودتر از سال های قبل وارد پرباری شده است.

وی با اشاره به کاهش ۶۵ درصدی تولید برق در نیروگاه های برق آبی در فروردین ماه سال جاری بیان کرد: امسال بخشی از تولید نیروگاه های برق آبی را به دلیل خشکسالی و کاهش ذخیره آب سدها در اختیار نخواهیم داشت که این خود بزرگترین مساله صنعت برق است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: تمهیدات لازم برای آماده سازی شبکه و افزایش ظرفیت انجام شده اما باید در نظر داشت که بدون جمع آوری استخراج غیر قانونی رمز ارزها و همراهی مشترکین در کاهش مصرف برق، حفظ پایداری شبکه در شرایطی که با کاهش تولید و افزایش مصرف رو به رو شده ایم، سخت است.

دشت بزرگ تاکید کرد: اولویت ما خاموش نشدن بخش خانگی و آسایش شهروندان است و همه برنامه ریزی ها با حفظ این اولویت در حال انجام است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *