ناو لجستیکی «خارک»، بر اثر بروز حادثه غرق شد

روابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک:‌ به دلیل گسترش آتش در بخش‌های مختلف، عملیات نجات شناور پشتیبانی آموزشی خارک بی‌نتیجه ماند و این شناور در آب‌های محدوده جاسک غرق شد

سیاست شرق _ به دنبال وقوع حریق در ناو پشتیبانی آموزشی «خارک» متعلق به نیروی دریایی ارتش، اقدامات برای مقابله و خاموش کردن حریق، مثمر ثمر واقع نشد و ناو مذکور ساعت ۸:۳۰ امروز چهارشنبه ۱۲خرداد در آب های جاسک غرق شد.

به نقل از تسنیم، شناور پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی «خارک» که چند روز قبل عازم ماموریت دریانوردی آموزشی در آب‌های آزاد شده بود، ساعاتی قبل در حوالی بندر جاسک در یکی از سامانه‌ها دچار حریق شد که با حضور تیم کنترل صدمات ناو، ضمن مبارزه با حریق تمامی کارکنان تحت آموزش به سلامت از ناو پیاده و به ساحل منتقل شدند.

 به دنبال گسترش حریق در شناور خارک و پس از انتقال کارکنان به ساحل، تلاش شناورها و دستگاه های کشوری و لشکری برای اطفاء حریق و نجات این شناور بی‌نتیجه ماند.

براساس اعلام روابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک، با وجود ۲۰ ساعت تلاش همه جانبه و استفاده از امکانات امداد دریایی، به دلیل گسترش آتش در بخش‌های مختلف، عملیات نجات شناور پشتیبانی آموزشی «خارک» بی‌نتیجه ماند و این شناور در آب‌های محدوده جاسک آرام گرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک، ناو لجستیکی آموزشی خارک که در حال انجام یک ماموریت آموزشی با حدود ۴۰۰ نفر از خدمه و دانشجویان بود در نزدیکی آب‌های بین المللی و در آب‌های داخلی دچار مشکل می‌شود.

این ناو متاسفانه ساعت ۱۱ روز گذشته دچار حریق شد و به سرعت نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند و با اقدام به موقع و سرعت عمل توانستند جان همه خدمه و دانشجویان را نجات دهند. حادثه تلفات جانی نداشت و تنها ۲۰ نفر با مصدومیت جزئی و سوختگی سطحی هستند. 

صبح امروز در حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه نیز تلاش‌ها برای مهار حریق کارساز نشد و این ناو متاسفانه غرق شد. 

هنوز علت حادثه هنوز مشخص نیست.

این ناو یکی از پیشرفته‌ترین شناورهای نظامیان ایران است و گاهی ناو هلیکوپتربر هم نامیده می‌شد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *