اجباری شدن نصب دستگاه کارتخوان در مراکز درمانی و پزشکی قم

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم از الزام تمامی مطب‌های پزشکان، دندانپرشکان و داروسازان استان قم به استفاده از دستگاه های کارت خوان در محل کار خود تا حداکثر یک ماه خبر داد.

به گزارش سیاست شرق ،  سلطانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب قم با صدور دستور قضایی به دادستان مالیاتی و همچنین نظام پزشکی استان قم گفت: در راستای احیای حقوق عامه و برخورد با تخلف‌های فرار مالیاتی، تمامی مطب‌های پزشکان، و داروسازان استان قم موظف به استفاده از دستگاه های کارت خوان در محل کار خود هستند.

ایرنا گزارش داد ، معاون دادستان عمومی و انقلاب قم افزود: پزشکان در صورت نصب نکردن دستگاه کارت خوان و عدم اجرای دستور قضایی و تلاش برای پنهان کردن فعالیت اقتصادی و ممانعت از دسترسی مأموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود، مرتکب فرار مالیاتی شده و پرونده قضایی فرار مالیاتی برای متخلفین تشکیل خواهد شد.

وی همچنین از پنج مورد برخورد و تشکیل پرونده قضایی برای برخی از مراکز درمانی در قم خبر داد و گفت: در راستای احیای حقوق عامه و حفظ حقوق شهروندی در حوزه پزشکی با برخی مراکز درمانی به ویژه دندانپزشکی‌ها برخورد قانونی شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم، رعایت نکردن تعرفه‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، صادر نکردن صورت حساب اقلام مصرفی با نرخ کالا برای مشتریان و استفاده از تجهیزات پزشکی قاچاق را عمده‌ترین تخلفات این مراکز اعلام کرد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *