• ۞ امروز جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶:۲۸
 • جنگل های بخش الوار همچنان در آتش می شوزد/ اعزام چهار اکیپ اطفا به منطقه

  جنگل های بخش الوار همچنان در آتش می شوزد/ اعزام چهار اکیپ اطفا به منطقه

  به گزارش سیاست شرق احمد جمشیدیان امروز ، اظهار کرد: آتش سوزی جنگل های بخش الوار گرمسیری در اندیمشک همچنان ادامه دارد و نیروهای امدادی در حال اطفای حریق هستند.

  او با اشاره به حضور نیروها در منطقه، گفت: چهار اکیپ از طرف منابع طبیعی به منطقه اعزام شده و فرمانده یگان منابع طبیعی در محل حضور دارد.

  مدیرکل منابع طبیعی خوزستان با بیان اینکه بخشی از آتش سوزی در محدوده استان لرستان است، افزود: با مسوولین استان لرستان به منظور همکاری در اطفای حریق پیش آمده هماهنگی های لازم انجام شده است.

  جمشیدیان با اشاره به میزان خسارات وارده بیان‌کرد: بررسی خسارات وارده به منطقه، پس از اطفا در ۷۲ ساعت انجام خواهد شد.

  او ادامه داد: گروه ها و سازمان های مردم نهاد آماده اعزام به منطقه هستند.

  مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان در پایان تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا در کمترین زمان ممکن عملیات اطفا انجام شود، تا شاهد کمترین خسارات به این منابع ارزشمند باشیم.

  در همین راستا فرماندار اندیمشک در گفت‌ و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: چندین اکیپ به منطقه اعزام شده و در حال اطفای حریق هستند و در صورتی که تا ساعات آینده عملیات اطفا به طول بیانجامد نیروهای مردمی به منطقه اعزام خواهند شد.

  پیمان جهانگیری گفت: به دلیل صعب العبور بودن منطقه در برخی از مناطق برای خاموش کردن آتش نیاز به استفاده از بالگرد است.

  فرماندار اندیمشک افزود: در برخی مناطق عملیات اطفا به پایان رسیده و در مناطق دیگر به دلیل صعب العبور بودن راه دسترسی،  عملیات به سخت در حال انجام است.

  جهانگیری بیان کرد: تلاش ها برای مهار آتش سوزی همچنان ادامه دارد در صورت ادامه آتش‌سوزی نیروهای مردمی، بسیج، سپاه، ارتش و همه نیروهای امدادی حاضر در شهرستان به منطقه اعزام خواهند شد.

  لازم به ذکر است که از روز گذشته برای چندمین بار در تابستان جاری جنگل های الوار گرمسیری طعمه حریق شد و با توجه به صعب العبور بودن برخی از بخش ها، نیاز به اعزام بالگرد برای مهار و اطفای آتش سوزی بیش از پیش محسوس است که پیگیری و همت مسوولین مربوطه را می طلبد.

  بخش الوار گرمسیری واقع در شمال شهرستان اندیمشک در استان خوزستان است.

  این بخش دارای انواع مختلفی از گیاهان و جانوران نادر است.

  منبع:برنا

  انتهای پیام

  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *