وزارت امور خارجه : مردم سفر به عراق را به تاخیر بیندازند

وزارت امور خارجه : مردم سفر به عراق را به تاخیر بیندازند

سیاست شرق _ وزارت امور خارجه  با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: “مردم سفر خود به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن کشور به تاخیر انداخته و به هشدارهای مسئولان سیاسی و امنیتی اربعین توجه کامل داشته باشند”.

در ادامه این بیانیه آمده است:

”وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اظهار تاسف از بروز برخی ناآرامی های پراکنده در چند شهر عراق، اطمینان دارد دولت و ملت عراق با همکاری همه گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌ها بویژه مراجع عظام تقلید و دیگر رهبران دینی، مذهبی و سیاسی برای آرام کردن فضای ملتهب کنونی وارد عمل شده و اجازه تداوم برخی تحرکات را که به ضرر ملت عراق بوده و باعث سوء استفاده بیگانگان خواهد شد نخواهند داد”.

قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا ایران صبح امروز نیز اعلام کرد: با توجه به درگیری در برخی از شهرهای کشور عراق مرز‌های چذابه و خسروی از شب گذشته بسته شده است.

همچنین احمد محمدی‌فر، دبیر “ستاد مرکزی اربعین حسینی” اظهار داشت: “براساس مسائلی که ایجاد شده طرف عراقی فعلا تقاضا کرده از مرز خسروی تردد انجام نگیرد تا بتوانند شرایط و آمادگی لازم را احراز کنند”.

از سوی دیگر علی‌حسین حسین‌زاده، معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ایران از باز بودن مرز چذابه و تردد به کشور عراق از این مرز خبر داد.

گفتنی است در تظاهرات و اعتراضات خیابانی که در عراق از اول اکتبر آغاز شد تاکنون ۱۲ نفر کشته شده اند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *