پست اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی؛ یک خبر خوب و یک هشدار

پست اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی ؛ یک خبر خوب و یک هشدار

سیاست شرق _ عبدالناصر همتی بار دیگر در یک یادداشت اینستاگرامی، آماری  را از تولیدات شرکت‌های صنعتی عنوان کرد. او در صفحه شخصی خود نوشت: «بر مبنای گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، بررسی‌ها نشان می‌دهد، از ابتدای سال۹۸ روند رشد منفی شرکت‌های صنعتی، به‌طور ماهانه کاهنده بوده و در ماه شهریور نسبت به مردادماه ۲/ ۱ درصد بیشتر شده است. شاخص استخراج شده از ۲۳۰ شرکت صنعتی بورسی همسو با شاخص تولید صنعتی کل کشور است و با توجه به اینکه شاخص‌های رسمی کل کشور با تاخیر منتشر می‌شود، این شاخص بورسی می‌تواند جایگزین خوبی برای تغییرات ماهانه صنعت و حمایت‌کننده‌ای مناسب از مثبت شدن رشد غیرنفتی کشور باشد که در آمار سه ماهه نخست امسال نیز مشهود بود.».

او در نوشته خود یک نکته مهم را ضمیمه کرد که گزارش به معنای جبران کاهش تولیدات صنعتی نیست و باید درخصوص تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی کشور و نرخ سرمایه‌گذاری که روند نگران‌کننده‌ای دارد، چاره‌جویی کرد.

به نظر می رسد این پست اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی ، نیازمند بررسی های بیشتر و نظر کارشناسان حوزه صنعت و اقتصاد کشور باشد.مخصوصا روند نگران کننده میزان سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور که می تواند  در کوتاه مدت و دراز مدت اقتصاد کشور را با مشکلات و معضلاتی همراه سازد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *