... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - 7:56 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

روسیه تحویل سامانه دفاعی اس-۴۰۰ به هند را آغاز کرد

از زمانی که روسیه در بهمن ماه جنگ علیه اوکراین را آغاز کرد، هند خواستار راه حلی مسالمت آمیز شد اما از انتقاد آشکار از مسکو خودداری کرد.

سیاست شرق _ منابع هندی اعلام کردند که روسیه تحویل سامانه های دفاعی دوربرد اس-۴۰۰ به دهلی نو را آغاز کرده است.

به نقل از آناتولی، رسانه های محلی هند گزارش دادند که در بحبوحه جنگ جاری روسیه و اوکراین، هند محموله جدید تجهیزات دفاعی برای اسکادران آموزشی سامانه دفاع موشکی پیشرفته زمین به هوای اس-۴۰۰ ساخت روسیه  را دریافت کرده است.

همچنین خبرگزاری محلی آسیا نیوز اینترنشنال (ANI) گزارش داد که این کشور شبیه‌سازها و سایر تجهیزات مربوط به این سامانه موشکی را از مسکو دریافت کرده است.

در این گزارش آمده است که با وجود جنگ در اوکراین، “تامینات دفاعی از مسکو ادامه دارد.” آخرین محموله دفاعی از روسیه همچنین شامل “موتورهای هواپیماهای جنگنده اورهال شده و قطعات یدکی ناوگان هواپیما” بود.

این آژانس به نقل از منابع دفاعی گفت: «این محموله شامل موشک یا پرتابگر نمی‌شود» و افزود که هند بخش‌های نهایی سامانه اس-۴۰۰ را از روسیه دریافت کرد تا اولین اسکادران آن را برای مراقبت از تهدیدات کشورهای همسایه عملیاتی نماید.

بنا به گزارش آناتولی، هند، متحد دیرینه روسیه، در سال های اخیر به واشنگتن نزدیک‌تر شده است. از زمانی که روسیه در بهمن ماه جنگ علیه اوکراین را آغاز کرد، هند خواستار راه حلی مسالمت آمیز شد اما از انتقاد آشکار از مسکو خودداری کرد.

تهدیدها و تحریم های آمریکا

در سال ۲۰۱۸، هند و روسیه قراردادی به ارزش ۵.۵ میلیارد دلار برای سامانه اس-۴۰۰ امضا کردند که هند را در معرض خطر تحریم های آمریکا قرار داد.

ایالات متحده مدتهاست تلاش می کند کشورهای مختلف را از خرید تجهیزات نظامی از روسیه منصرف کند و آنها را با اقدامات تنبیهی تحت قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها موسوم به کاتسا تهدید کرده است.

علیرغم هشدارهای واشنگتن، دهلی نو با این استدلال که ارتباط استراتژیکی با روسیه و ایالات متحده دارد، خریدهای نظامی اش از روسیه را ادامه می دهد.

ترکیه، کشور دیگری که خریدهای اس-۴۰۰ خود را از روسیه پیش برده است، تهدید تحریم های آمریکا را رد کرده و گفته است که این موشک ها موضوع امنیت ملی است.

به گزارش رسانه ها، جیمز اوبراین، هماهنگ کننده سیاست تحریم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، هفته گذشته به قانونگذاران در مجلس نمایندگان گفت که ایالات متحده مایل نیست هند سامانه اس-۴۰۰ را از روسیه خریداری کند.

وی همچنین گفت که واشنگتن باید شرایط ژئواستراتژیک خاصی را در پاسخ به تقاضای فزاینده بایدن برای معافیت هند از کاتسا در نظر بگیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »