... امروز: چهارشنبه - ۰۹ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - 11:58 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

امیر قطر: خواهان بازگشت همه طرف‌ها به برجام هستیم

امیر قطر: ایران همسایه ماست و ما تلاش می‌کنیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم به مذاکرات توافق هسته‌ای برگردند.

سیاست شرق _ امیر دولت قطر در نشست داووس گفت که دوحه به طرف‌های مذاکرات وین حول محور ایران، برای بازگشت به این مذاکرات کمک می‌کند.

به نقل از الجزیره، «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر گفت که کشورش طرف‌های مذاکرات وین را به بازگشت به از سرگیری مذاکرات تشویق می‌کند.

امیر قطر که بعد از ظهر امروز دوشنبه در نشست اقتصادی داووس سخنرانی می‌کرد، گفت که کشورش مدعی ایفای وساطت بین غرب و ایران نیست ولی «ایران همسایه ماست و ما تلاش می‌کنیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم به مذاکرات توافق هسته‌ای برگردند.»

امیر قطر به جنگ روسیه علیه اوکراین نیز اشاره کرد و گفت این جنگ بحران انرژی در دنیا را عمیق‌تر کرده است و روابط کشورش با چین خوب بوده و دوست ندارد که دنیا در وضیعت بلوک‌بندی بین دو کشور به سر برد.

او گفت که این کشور با همه طرف‌های بحران اوکراین در تماس بوده و آماده است برای ایجاد راه حل مسالمت‌آمیز تلاش کند.

تمیم بن حمد همچنین با بیان اینکه از نزدیک با متحدانش در آمریکا و اروپا در راستای مقابله با تروریسم همکاری می‌کند، گفت که «دولت قطر در تلاش است درگیری‌ها از جمله درگیری در افغانستان را مدیریت، حل کرده و این درگیری‌ها را کاهش دهد.»

امیر قطر همچنین از جامعه جهانی خواسته است که به حل و فصل مناقشات فراموش شده و نادیده گرفته شده در جهان به همان اندازه که به جنگ اوکراین توجه دارد، به درگیری اسرائیل و فلسطین توجه کند.

وی گفت: بارزترین نمونه در فلسطین است که از زمان تأسیس سازمان ملل متحد زخمی باز بوده است. «آن خانواده‌ها ده‌ها سال است که بدون هیچ آرامشی در انظار هستند. تشدید تجاوز به شهرک‌سازی‌های غیرقانونی بی‌امان بوده است و همین امر در مورد تداوم حملات علیه مردم فلسطین نیز صدق می‌کند.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »