... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - 1:44 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

انتقاد مجدد پمپئو از بایدن برای احیای برجام

پمپئو: تلاش‌های دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای همچنین ممکن است بر روابط آمریکا و دیگر کشورها در منطقه اثر بگذارد.

سیاست شرق _ مایک پمپئو،‌ وزیر امور خارحه پبشین آمریکا، با حمله به دولت دموکرات این کشور، از سیاست جو بایدن در قبال توافق هسته‌ای و تلاش جهت احیای برجام انتقاد کرد.

وزیر امورخارجه پبشین آمریکا، در گفت‌وگو با فاکس نیوز مدعی شد که بایدن با تلاش برای رسیدن به توافقی با ایران، ثباتی را که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در خاورمیانه ایجاد شده بود، بر هم زده است.
او همچنین گفت ، رفتن به سراغ توافق هسته‌ای «احمقانه»، باعث بالاتر رفتن قیمت انرژی و «بدتر شدن وضع زندگی‌ آمریکاییان» شده است.
به ادعای پمپئو، در حالی که دولت بایدن امیدوار است بتواند ایران را راضی نگه دارد، امکان این وجود دارد که ایران تنگه هرمز را ببندد و این کار موجب بالاتر رفتن قیمت انرژی شود.
وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ که با در پیش گرفتن سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران، به طور یک‌جانبه از توافق هسته‌ای خارج شد و علاوه بر بازگردانی تحریم‌های پیشین، تحریم‌های جدیدی هم علیه ایران اعمال کرد، در بخش دیگری از این گفت‌وگو مدعی شد، تلاش‌های دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای همچنین ممکن است بر روابط آمریکا و دیگر کشورها در منطقه اثر بگذارد.
پمپئو در ادامه مدعی شد: وقتی در قبال اسراییل، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، طرف ایران را بگیرید، وقتی طرف بزرگ‌ترین حامی تروریسم جهان را بگیرید، رهبران آن‌ها[اسراییل، عربستان و امارات] دیگر به آمریکا اعتماد ندارند و احتمال این که به جو بایدن لطفی بکنند، به شدت کم است.

مایک پمپئو، وزیرخارجه امریکا در دولت ترامپ، از مخالفین جدی برجام و از حامیان خروج این کشور از آن بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »