... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - 9:05 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

احضار کاردار سوییس به وزارت امور خارجه ایران

امورخارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا که در علاوه بر اتهامات بی اساس به ایران، ادعاهای غیرقابل قبول علیه حاکمیت سرزمینی در خصوص جزایر سه گانه ایرانی مطرح و دولت آمریکا نیز آن را مورد حمایت قرار داده بود.

سیاست شرق _ کاردار سوییس، به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شد.

به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به دنبال صدور بیانیه نشست مشترک وزیران امورخارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا که در آن علاوه بر اتهامات بی اساس به ایران، ادعاهای غیرقابل قبول علیه حاکمیت سرزمینی در خصوص جزایر سه گانه ایرانی مطرح و دولت آمریکا نیز آن را مورد حمایت قرار داده بود.

عصر روز پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲، کاردار سفارت سوئیس در تهران (در غیاب سفیر) به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران از سوی رئیس اداره سوم آمریکا به وزارت امور خارجه فراخوانده شد و مراتب اعتراض شدید و محکومیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به این موضع نسنجیده و اقدامات تحریک آمیز دولت آمریکا به وی ابلاغ شد.

در این احضار تصریح شد: جمهوری اسلامی ایران مصمم به دفاع از  تمامیت سرزمینی، و حفاظت از امنیت و منافع خود در برابر هرگونه تهدیدهای دولت آمریکا در ارتباط با امنیت دریانوردی و کشتیرانی تجاری است و تدابیر لازم را در این خصوص برای تامین منافع ملی خود اعمال خواهد کرد.

همچنین تاکید شد: جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رویکرد مسئولانه و هوشمندانه خود برای حفظ امنیت و استقرار در منطقه به آمریکا اجازه نخواهد داد که با استمرار سیاست ایران هراسی به چپاول ثروت و منابع منطقه ادامه دهد.

کاردار سوئیس گفت: مراتب را فورا به دولت آمریکا منعکس خواهد کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »